Prieš suimant, abiem atvejais, mėgaudamiesi laisve, organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderiai ir nariai buvo pradėję, ir toliau įžūliai tęsė nusikalstamą veiklą: platino narkotines ir psichotropines medžiagas – heroiną, amfetaminą, hašišą, kanapes, kanapių dervą bei pastaruoju metu populiarėjančias naujas psichoaktyvias medžiagas.
2014 metų rudenį, po intensyvaus tyrimo, buvo pradėtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas, kas leido policijos pareigūnams, kovojantiems su pavojingo organizuoto nusikalstamumo atmainomis, demaskuoti minėtų grupuočių lyderius ir narius jau antrą kartą.
Šį, didelės apimties ikiteisminį tyrimą, atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Dančenkovų“ ir „Lapinų“ organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai dar 2009-2010 metais buvo sulaikyti bei suimti dėl šių nusikalstamų veikų: dalyvavimo ginkluotame nusikalstamame susivienijime, disponavimo labai dideliu kiekiu narkotikų ir jų platinimo, sunkaus sveikatos sutrikdymo ir pan.
Iš viso, tuometinės operacijos metu įtarimai buvo pareikšti net 93 asmenims. Tyrimo metu buvo nustatytos dešimtys narkotikų platinimo taškų, nustatyti ir išimti labai dideli narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiai.
2015 metais ne pirmą kartą buvo suimti vieni skaitlingiausių Lietuvoje narkotikus platinančių organizuotų nusikalstamų grupuočių „Dančenkovų“ ir „Lapinų“ lyderiai ir nariai po to, kai buvo paleisti į laisvę 2013-2014 m.
Ši, viena stambiausių per visą istoriją kriminalinės policijos operacijų, nukreiptų prieš „narkodilerius“, buvo tęsiama ir 2011 metais. Iki pat 2013 metų pagrindiniams nusikalstamo susivienijimo nariams buvo taikomas suėmimas.
Dar 2013 m. pradžioje organizuotos nusikalstamos grupuotės „Lapinų“ lyderiai Remigijus Byčius ir Genrik Šafranovič buvo paleisti iš suėmimo už užstatą ir mėgavosi laisve iki pat 2015 metų atnaujinę ir aktyviai tęsdami narkotikų platinimą ir kitas nusikalstamas veikas.
2013 metais A. Mašaro ir D. Kravcovui, „Dančenkovų“ grupuotės nariams, buvo pakeista kardomoji priemonė – suėmimas – į švelnesnę ir pastarieji buvo paleisti į laisvę aktyviai prisidedant prie kitų grupuotės narių toliau vykdant sunkius nusikaltimus.
Remiantis naujai surinktais duomenimis buvo nustatyta, kad trys asmenys: Remigijus Byčius (g. 1981 m.), Genrik Šafranovič (g. 1978 m.), Dmitrijus Kravcovas (g. 1982 m.), susibūrė į bendrą jungtinę organizuotą grupę iš anksčiau demaskuotų „Dančenkovų“ ir „Lapinų“ grupuočių.
Šių, policijai gerai žinomų, asmenų tikslas buvo ir toliau vykdyti ir, galimai, netgi plėsti organizuotą prekybą narkotikais šalies mastu.
Pažymėtina, kad neatsižvelgiant į galimas pasekmes žmogaus sveikatai arba net ir gyvybei buvo prekiaujama ir pavojingomis naujų psichoaktyvių medžiagų rūšimis.
Po intensyvių, neviešo pobūdžio ir kitų kompleksinių ikiteisminio tyrimo veiksmų, sulaikymo operacijos metu pareigūnai iš neteisėtos apyvartos išėmė didelius ir labai didelius kiekius įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų: kanapių, hašišo, amfetamino, heroino, naujai plintančių psichoaktyvių medžiagų.
Sulaikius organizuotos grupuotės narius, tyrimo eigoje buvo rasta nemažai šaunamųjų ginklų bei šaudmenų, kurie pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą yra draudžiami civilinėje apyvartoje. Šaunamieji ginklai ir šaudmenys buvo laikomi gerai užmaskuotose slėptuvėse.
Surinkti duomenys, kad kaltinamieji Dmitrijus Kravcovas, Genrik Šafranovič ir Remigijus Byčius intensyviai palaiko ryšius su asmenimis, atliekančiais laisvės atėmimo bausmes, asmenimis, kurie ne kartą yra pakliuvę į policijos akiratį ir žinomi kaip turintys „profesionalios patirties“ narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo „versle“.
Taip pat, kratų metu rasta ir išimta padirbtų eurų ir kitų padirbtų dokumentų.
Organizuotos grupuotės nariai, vykdydami nusikalstamas veikas, atlikdavo tik tam tikras užduotis ir skirtingus vaidmenis. Nusikaltimų vykdymas buvo ypatingai maskuojamas.
Siekdami išvengti sekimų ir sulaikymų, minėti asmenys vykdė kontrsekimo, kontržvalgybos veiksmus, naudojo įvairių techninių priemonių blokatorius, radijo stotis, pirštines ir t. t. Nustatyta, kad labai dideli narkotinių ir/ar psichotropinių medžiagų kiekiai buvo laikomi ir perdavinėjami išimtinai pasinaudojant iš anksto įrengtomis slėptuvėmis miškingose vietovėse. Taip buvo bandoma apsunkinti tyrėjams naudingos informacijos gavimą.
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Tomas Uldukis Vilniaus apygardos teismui perdavė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro tyrėjų ištirtą baudžiamąją bylą dėl organizuotos nusikalstamos grupuotės.