FNTT tyrėjai patikrino dideliame prekybos centre grindų valymo mašina dirbantį vyrą ir UAB „North clarity“ darbo drabužius vilkinčią moterį. Vyras pateikė paaiškinimą, kad pastarojoje bendrovėje dirba jis, tuo tarpu moteris – visai kitoje Vilniuje valymo paslaugas teikiančioje bendrovėje. Patikrinę vyriškio nurodytą bendrovę tyrėjai išsiaiškino, kad įmonė „North clarity“ Lietuvoje apskritai neegzistuoja.
Tęsiant patikrinimą išaiškėjo, kad prekybos centras valymo paslaugų sutartį yra sudaręs su dar kita pastatų administravimo ir valymo paslaugų bendrove. Tačiau paaiškėjo, kad nei moteris, nei Ukrainos piliečio pasą pateikęs asmuo ir joje nedirba.
Kompiuterinėje sistemoje abu valytojai buvo įtraukti kaip UAB „Ordus“, kuri likviduota, darbuotojai.
Į parduotuvės patalpas jie patekdavo naudodamiesi kiekvienam asmeniškai išduotomis įėjimo kortelėmis. Kompiuterinėje sistemoje abu asmenys buvo įtraukti kaip UAB „Ordus“ darbuotojai. Patikrinus duomenis apie šią bendrovę, nustatyta, kad ji likviduota.
Patikrinimo metu nustatyta, kad moteris nuo kovo puse etato dirba Vilniuje veikiančioje ir valymo paslaugas teikiančioje bendrovėje, o 3 mėnesius prekybos centro patalpas valantis Ukrainos pilietis apskritai niekur nedirba ir visus darbus atlieka nelegaliai. Spalio 12 dieną valymo paslaugas teikiančios bendrovės, kurioje dirba moteris, vadovas pateikė paaiškinimą, kad dėl paslaugų teikimo yra sudaryta subranga su oficialiai prekybos centro patalpas valančia bendrove. Šiam darbui buvo samdoma puse etato dirbanti moteris ir iš Ukrainos atvažiavęs asmuo, su kuriuo nebuvo sudaryta jokia darbo sutartis.
Už tikslinio patikrinimo metu nustatytus nelegalaus darbo faktus bendrovės vadovui surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Surinkta medžiaga bus perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui dėl baudos skyrimo. Administracinių nusižengimų kodeksas nustato, kad už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 1 iki 5 tūkstančių eurų.
Savo ruožtu prekybos centro „Nordika“ valdytoja Jurgita Viršilienė 15min pranešė, kad FNTT pranešime minima nelegali (neegzistuojanti) valymo įmonė neturi jokių sutartinių santykių su prekybos centru NORDIKA, o ir visa aprašoma situacija niekaip nesusijusi su prekybos centru. „Tikėtina (?), jog kalba gali eiti apie RIMI tinklą (vienas iš NORDIKA nuomininkų) valančią bendrovę, o tai yra absoliučiai skirtingi dalykai, nes RIMI yra ne tik NORDIKOJE. Prekybos centras nedaro įtakos savo nuomininkų pasirinkimo paslaugų srityje“, – pažymi turto valdytoja.
Pirmadienį komentarą pateikė ir kompanijos „Rimi Lietuva“ atstovai.
„Valymo paslaugas mūsų bendrovė perka iš trečiųjų šalių, paslaugų teikėjai parenkami konkurso būdu. Sutartis su valymo paslaugas parduotuvėje „Rimi Nordika” teikiančia įmone taip pat buvo sudaryta po konkurso, įmonė pasirašydama sutartį prisiėmė visapusišką atsakomybę užtikrinti kokybiškas paslaugas, tinkamas savo samdomų darbuotojų darbo sąlygas ir, suprantama, savo samdomų darbuotojų įdarbinimo teisėtumą.
Norėtume pabrėžti, kad visi su samdomų darbuotojų darbo santykiais susiję klausimai yra pačios valymo paslaugas teikiančios įmonės atsakomybė ir mūsų bendrovė šiame procese nedalyvauja.
Esame Skandinavijos įmonė, dirbanti pagal skaidraus ir sąžiningo verslo principus, griežtai laikantis galiojančių teisės aktų. Aukštus reikalavimus keliame ir savo tiekėjams bei partneriams, teikiantiems mūsų veikloje būtinas paslaugas. Šiuo metu bendradarbiaujame su FNTT, siekiant išsiaiškinti visas aplinkybes, aiškinamės situaciją su valymo paslaugų bendrove ir artimiausiu metu priimsime sprendimus, ar toliau tęsti bendradarbiavimą su minėtu paslaugų teikėju”, – teigiama „Rimi” komentare.