Įmonės „Vilniaus vandenys“ komunikacijos skyriaus vadovė Eglė Rimkutė 15min.lt patvirtino faktą, kad ketvirtadienį šioje įstaigoje lankėsi STT pareigūnai. Tačiau E.Rimkutė neturėjo žinių, kokia buvo šio vizito priežastis. Ji taip pat teigė, kad įmonės vadovai sulaikyti nebuvo, jie visi penktadienį dirba.
Vicemero socialdemokrato Romo Adomavičiaus telefonas išjungtas. Jo sekretorė 15min.lt sakė, kad vicemeras kalbėti negali, yra posėdyje. Kita vertus, R.Adomavičius kaip kandidatas į Seimą turi neliečiamybę, taigi jis negalėjo būti sulaikytas.
Vilniaus meras Artūras Zuokas sakė kad kalbėjo su STT vadovais. Jie merui patvirtino, kad tyrimas dėl Vilniaus vandenų padėtas. Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius 15min.lt sakė, kad tyrimas susijęs su viešaisiais pirkimais.
Papildyta 10.14: Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė, kad STT Vilniaus valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad Vilniaus miesto vicemeras R. Adomavičius priėmė didesnės nei 250 MGL (apie 32,5 tūkst. litų) vertės kyšį.
Turimais STT duomenimis, kyšis buvo priimtas pažadant paveikti vienos Vilniaus miesto savivaldybės įmonės darbuotojus, kad šie priimtų palankų sprendimą organizuojamame 8 milijonų litų vertės darbų pirkimo viešajame konkurse.
STT atkreipia dėmesį, kad nuo 2011 m. liepos 5 d., pakeitus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas, buvo iš esmės pakeistas 226 straipsnis, kuris iš „Tarpininko kyšininkavimas“ pervadintas į „Prekyba poveikiu“.
Minėtame straipsnyje numatyta nusikalstama veika, t. y. didesnio nei 250 MGL vertės kyšio priėmimas už pažadą pasinaudojant įtaka paveikti instituciją, įstaigą, organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, yra laikoma sunkiu nusikaltimu, už kurį įstatymas numato bausmę – laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų.
Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
R.Adomavičius socialdemokratų sąraše kandidatuoja į Seimą, jis turi neliečiamybę. Todėl pareikšti įtarimų ar jį sulaikyti ilgesniam laikui pareigūnai negalėjo.
Kaip redakciją informavo prokuratūros atstovai, jau artimiausiu metu pareigūnai kreipsis į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymų panaikinti vicemero imunitetą.
Papildyta 10.37 val.: Bylą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas 15min.lt žurnalistui sakė, kad kol kas neišku, kada prokuratūra kreipsis į VRK dėl R.Adomavičiaus imuniteto panaikinimo.
„Nėra ko laukt. Tas klausimas turi būti išspręstas. Dabar mums surištos rankos“, – sakė prokuroras.
Pasak M.Barkausko, šiuo metu vicemeras yra saugomas specialių teisės aktų. Jo negalima apklausti įtariamuoju, pareikšti įtarimų, negalima sulaikyti.
„Dabar yra ir kitų darbų būtinų, bet manau, kad kreipimosi į VRK klausimas bus sprendžiamas greitai. Viskas dar labai šviežia, viskas įvyko vakar (ketvirtadienį - red. past.) po darbo“, – sakė M.Barkauskas.
Papildyta 12.10 val.: Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su vicemeru Romu Adomavičiumi. Mero pavaduotojas įteikė prašymą dėl leidimo neatlikti pareigų iki spalio 12 dienos. Meras patvirtino R.Adomavičiaus prašymą dėl laikino nušalinimo nuo vicemero pareigų ir laukia daugiau informacijos iš teisėsaugos institucijų dėl tolimesnio tyrimo.