Antradienį buvo pranešta apie „policijai gerai žinomo“ sukčiavimu įtariamo A.Raziūno (buvusio Šiktorovo, santuokoje pasirinkusio žmonos pavardę) sulaikymą.
Įtariama, kad A.Raziūnas gaudavo iš skolų išieškojimo bendrovės klientų duomenis ir duomenis apie jų skolų išieškojimą ir, panaudojęs įvairias sukčiavimų schemas, iš dažniausiai pagyvenusių asmenų apgaule išviliodavo ir užvaldydavo dideles pinigines lėšas. Teisėsauga nevengia šio tyrimo atvirumo – pareigūnai siekia, kad atsilieptų kuo daugiau nuo šio įtariamojo galimai nukentėjusių žmonių.
Prokuratūra vasario 8 d. kreipėsi į teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės ‒ suėmimo A.Raziūnui taikymo.
Teisme įtariamasis turbūt nesitikėjo žiniasklaidos dėmesio, todėl iš pradžių elgėsi ramiai. Tačiau išvydęs fotoreporterių blykstes, A.Raziūnas užsimetė striukės gobtuvą, pasisuko į sieną ir burnojo ant žurnalistų.
Netikėtai jis griebėsi visiškai priešingos taktikos – ėmė priekaištauti, kad niekas nenori jo žmogiškai išklausyti. A.Raziūnas aiškino neturintis, ko slėpti, piktinosi jo teisių pažeidimais, stebėjosi, kad yra kaltinamas „juokingų“ sumų (5 000–10 000 eurų) pasisavinimu. 32 metų vyras sutiko, kad neigiamą požiūrį į jį lemia jo kriminalinė praeitis. Tačiau tikino, kad tokio išankstinio nuvertinimo jis nenusipelnė.
Tiesa, teismas įtariamuoju kol kas nepasitiki – ikiteisminio tyrimo metu du mėnesius jis liks suimtas.
Itin spalvinga jaunystė
Minėtas bandymas perkalbėti žurnalistus galėjo priminti įspūdingą atvejį iš A.Raziūno, tuomet dar turėjusio Šiktorovo pavardę, kriminalinės biografijos, kuomet jis tarsi užhipnotizavo pareigūnus ir išėjo iš Plungės areštinės. Šią istoriją galima rasti keliolikos metų senumo laikraščio „Akistata“ archyvuose.
Beje, laikraštis „Druskonis“ 2004 m. rašė, kad tuomet 19-metis Andrius Šiktorovas Druskininkuose nusikalto jau tryliktą kartą. Dar prieš tai jis jau buvo vadinamas vienu tituluočiausių jaunųjų nusikaltėlių.
Jaunojo „ekstrasenso“ patirtis – iš motinos?
Rokiškio rajono PK pareigūnai „Akistatos“ korespondentei yra minėję, jog nuo mažų dienų Andrius vogė, plėšikavo ir sukčiavo kaip tikras profesionalas. Kartą, apsimetęs „ryšių meistru“, užsuko į vienišų senukų sodybą ir „tikrindamas ryšį“ nugvelbė sekcijoje laikytas viso gyvenimo santaupas. Kitąsyk pareiškė atvykęs pagal laikraščio skelbimą pirkti valties, tačiau kol šeimininkas aiškinosi, kas jo vardu tą skelbimą parašė, iš komodos stalčiaus pradingo 5 000 litų. Ir taip toliau.
Plungės pareigūnas prasitarė, kad apgaule į laisvę ištrūkęs jaunuolis jį tarsi užhipnotizavo.
Nukentėjusieji tvirtino, jog mielo veidelio nusikaltėlis savo šnekomis juos tarsi užhipnotizuodavo. Paaiškėjo, kad Andriaus motina Birutė Širvelienė ne kartą vietos spaudoje skelbėsi esanti burtininkė, turinti ekstrasensinių savybių, už pinigus galinti išburti ateitį aiškiaregė.
Neįtikėtinai „išdūrė“ pareigūnus
2001 m. gruodžio 30-osios popietę iš Plungės rajono policijos komisariato areštinės, įžūliai apgavęs čia budėjusius pareigūnus, paspruko galybe nusikaltimų kaltinamas tuomet šešiolikmetis Andrius Šiktorovas, kilęs iš Rokiškio rajono Šilaikių kaimo.
Pirmiausia, iš Kauno nepilnamečių izoliatoriaus jis buvo nuvežtas į Plungę, kai primelavo, kad yra apiplėšęs ne vieną plungiškį. Kol pareigūnai tyrė šiuos išgalvotus nusikaltimus, Andrius kameroje susipažino su kitu sulaikytuoju.
A.Šiktorovas tiek sužinojo apie savo naująjį draugą, kad bendraudamas su policininkais sugebėjo juo apsimesti (be klaidų pasakė visus anketinius duomenis) ir netrukus buvo paleistas, nors turėjo būti vežamas į teismą Panevėžyje. Vėliau Plungės pareigūnas prasitarė, kad jaunuolis jį tarsi užhipnotizavo.