Asmenys, tikėtina, veikė organizuotoje grupėje, net keturi iš sulaikytųjų įtariami nusikalstamų veikų organizavimu. Bendras nuostolis, padarytas nusikalstamą veiką galimai vykdžiusių ir organizavusių asmenų, viršija 1 mln. eurų.
2014 m. pabaigoje Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Tauragės teritorinės policijos įstaigos gavo pirmuosius pareiškimus, kuriuose Lietuvos ir užsienio šalių įmonės teigė, esą nukentėjusios dėl krovinių dingimų. Pastebėta, kad visais krovinių dingimų atvejais, krovinių pervežėjais buvo Lietuvos įmonės.
Įvertinus gaunamus pareiškimus, įžvelgta galima profesionaliai parengta ir vykdoma tarptautinė sisteminio nusikaltimo schema. Tarptautinių sisteminių nusikaltimų tyrimas yra prioritetinė Lietuvos kriminalinės policijos biuro sritis, todėl visi atskiri pradėti ikiteisminiai tyrimai minėtose teritorinėse policijos įstaigose, buvo apjungti ir perduoti Lietuvos kriminalinės policijos biurui tolesniam tyrimui. Ikiteisminiam tyrimui atlikti sudaryta speciali tyrimo grupė.
Galimai nusikalstamas veikas organizuojantys asmenys yra Lietuvos Respublikos piliečiai, o galimi vykdytojai yra užsieniečiai.
Siekiant išsiaiškinti nusikalstamų veikų organizatorius, buvo taikomi ir derinami vieši bei slapti ikiteisminio tyrimo veiksmai. Pareigūnai netruko nustatyti, kad galimai nusikalstamas veikas organizuojantys asmenys yra Lietuvos Respublikos piliečiai, o galimi vykdytojai yra užsieniečiai.
„Organizatoriai“ nupirkdavo bankrutuojančias krovinių transportavimo paslaugas teikiančias įmones ir veikdami pastarųjų įmonių vardu gaudavo užsakymus dėl krovinių pervežimo. Krovinių transportavimo paslaugas užsisakydavo tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių įmonės. Tačiau kroviniai paslaugos pirkėjo nepasiekdavo. Kaip įtariama, pagrobta 20 krovinių. Pastarieji buvo laikomi išnuomotuose angaruose Lietuvoje ir užsienyje.
Surinkus pakankamai įrodymų, lapkričio 25-26 d. pareigūnai vienu metu organizavo įtariamųjų sulaikymus Vilniuje ir Kaune. Kriminalistai turėjo duomenų apie tai, kad įtariamieji turi šaunamuosius ginklus, moka jais naudotis, užsiima jėgos sporto šakomis ir gali priešintis sulaikymo metu, todėl į pagalbą buvo pasitelkti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai.
Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Nusikalstamą veiką vykdžiusiems ir organizavusiems asmenis gali grėsti iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė.