„Konflikto priežastis nustatyti sunku kol kas. Apklausiami įvykio dalyviai. Jie aiškina nesutariantys, bet kokie tie nesutarimai yra, sunku pasakyti. Apie tautinę nesantaiką nenorėčiau kalbėti“, – 15min.lt sakė Švenčionių rajono policijos komisariato viršininkas Arvydas Sinis.
Pasak jo, muštynėse dalyvavo 18-40 metų amžiaus vyrai.
„Pagal jėgų santykį romų buvo 8 asmenys, o vietinių apie 25-30. Todėl labai nelygios jėgos buvo“, – aiškino policijos komisariato viršininkas.
Praėjus kelioms savaitėms po muštynių romų bendruomenės atstovė pranešė Švenčionių policijai įtarianti, kad jos septyniolikmetį sūnų pagrobė. Pasak moters, keturi lietuviai sūnų prievarta išsivežė į užmiestį.
„Kas ten turėjo vykti, neaišku, bet jis sugebėjo pasprukti, o tie vaikinai paskui važiuodami slidžiu keliu apsivertė. Pareigūnai iškart nustatė visus keturis pilnamečius lietuvius, kurie važiavo tuo automobiliu. Pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – pasakojo A.Sinis.
Švenčionių rajono policijos komisariato viršininkas pripažįsta, kad lietuvių ir romų bendruomenės Švenčionėliuose konfliktuoja jau kurį laiką. Tiesa, iki šiol niekas į policiją dėl konfliktų nesikreipdavo.
„Paskutiniu metu tokia įtampa tarp romų ir vietinių gyventojų atsirado. Dabar bandome nustatyti tų konfliktų priežastis. Manau, tai yra daugiau tokie tarpasmeniniai santykių aiškinimaisi“, – tikino Švenčionių rajono policijos komisariato viršininkas.
Jis patvirtino, kad konfliktai tarp romų ir lietuvių prasidėjo dar vasarą, tačiau tąsyk atrodė, kad istorija baigėsi taikiai.
Yra tokia informacija, kad konflikto būta dar vasarą. Ten buvo kažkokių asmeninių nesutarimų, bet paskui jie susidraugavo, susitaikė ir konfliktas lyg baigėsi“, – pasakojo A.Sinis.
Švenčionėliuose išvis gyvena 6 tūkst. gyventojų, tarp jų – vos 25 romų tautybės asmenys. A.Sinis tikina, kad Švenčionėliuose romai gyvena normaliai: „Tikrai tai nėra kažkoks taboras. Jie gyvena kaip bendruomenės nariai“.