Teismas praėjusią savaitę išteisino E.M. ir panaikino jam skirtas kardomąsias priemones.
Praėjusių metų rugsėjį Kauno apylinkės teismas E.M. skyrė subendrintą su prieš tai paskirtos ir neatliktos bausmės dalimi, galutinę vienerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau nuteistasis šį sprendimą apskundė.
E.M. buvo nuteistas už tai, kad 2018 metų rugpjūtį nuo stalo pagrobė pusbrolio A.Č. vairuotojo pažymėjimą, o po kelių dienų jį panaudojo pateikdamas policijos pareigūnams kaip savo ir prisistatydamas A.Č.
Ikiteisminio tyrimo metu išteisintasis sakė, kad pažymėjimą paėmė, nes „norėjo pavairuoti mamai priklausantį automobilį, tačiau neturėjo vairuotojo pažymėjimo“.
Skunde nuteistasis prašė pakeisti nuosprendį dėl bausmės ir vietoj laisvės atėmimo skirti baudą arba areštą.
E.M. teigė, kad apylinkės teismas nepagrįstai jam skyrė laisvės atėmimo bausmę, nes jis kaltę pripažino visiškai, gailėjosi dėl nusikalstamos veikos padarymo ir bendradarbiavo atskleidžiant nusikalstamą veiką.
Nuteistasis minėjo, kad jo padarytas nusikaltimas nesukėlė sunkių neigiamų padarinių, nebuvo sutrikdyta nei viešoji tvarka, nei nukentėjo žmonės, o transporto priemonę vairavo blaivus.
Taip pat skunde teigta, kad negaliojančio pusbrolio pažymėjimo jis nepagrobė, o pasiėmė susitaręs vėliau grąžinti, tačiau nespėjo to padaryti, nes buvo sustabdytas policijos pareigūnų.
Išnagrinėjęs skundą Kauno apygardos teismas nustatė, kad A.Č. vairuotojo pažymėjimas buvo negaliojantis, todėl nėra pagrindo jo laikyti dokumentu. Dėl to negalima taikyti atsakomybės už asmens dokumento pagrobimą ir naudojimą.
„Vairuotojo pažymėjimas A.Č. išduotas 2008 metais gegužės 26 dieną ir galioja iki 2018 metų gegužės 26 dienos. Tai neginčijamas įrodymas, kad vairuotojo pažymėjimas yra negaliojantis“, – sakoma teismo nutartyje.