Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Tarptautinė sukčių grupuotė iš cukraus PVM „uždirbo“ 18 milijonų litų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, bendradarbiaudama su Latvijos Respublikos valstybės pajamų tarnybos Finansų policijos valdyba, išaiškino šešėlinę maisto produktų prekybą vykdžiusią 19 Lietuvos ir Latvijos piliečių suburtą tarptautinę organizuotą nusikalstamą grupuotę. Bendromis Lietuvos ir Latvijos pareigūnų pajėgomis vykdytos operacijos ir ilgalaikio tyrimo metu nustatyta, kad tarptautinį sukčiavimą organizavę grupuotės nariai nuslėpė ir į Lietuvos ir Latvijos valstybių biudžetus nesumokėjo beveik 18 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio.
Įkalčiai
Įkalčiai / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), glaudžiai bendradarbiaudama su Valstybine mokesčių inspekcija ir Latvijos finansų policija, surinko faktinių duomenų ne tik apie šešėlinės prekybos maisto produktais galimus tiesioginius vykdytojus, bet ir nusikalstamos veiklos organizatorius.

Tarptautinei pridėtinės vertės mokesčio sukčių grupei, įtariama, vadovavo trys asmenys – Rusijos Federacijos pilietis, turintis leidimą gyventi Latvijoje, 43-ejų metų O.S., ir Latvijos piliečiai 37-erių metų N.H. bei 42-ejų metų S.J. Iš viso organizuotą grupę sudarė 9 Lietuvos piliečiai ir 10 asmenų iš Latvijos.

Tiriant tarptautinę PVM sukčiavimo schemą atskleista, kad Lietuvos ir Latvijos asmenų suburta organizuota grupė kelerius metus maisto prekes (cukrų, augalinį aliejų, šaldytą sviestą, sūrius ir pan.) parduodavo Estijoje, Lenkijoje, Latvijoje registruotoms bendrovėms, o vėliau, per dviejų–trijų Lietuvos ir Latvijos įmonių grandinę produktai buvo tiekiami realiems gavėjams – Lietuvos prekybos centrams ir įmonėms.

Tarpininkių vaidmenį atlikusios Lietuvos ir Latvijos bendrovės, kurios privalėjo PVM pervesti į Lietuvos biudžetą, po 3–6 mėnesių nustodavo vykdyti ūkinę veiklą, nesumokėdavo valstybei privalomų mokesčių, o gautas pajamas už parduotas prekes kartu su pridėtinės vertės mokesčiu pervesdavo į Latvijos, Estijos ar lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) sąskaitas, esančias užsienio bankuose, kurias vėliau legalizuodavo ar išgrynindavo.

Pirminiais duomenimis, atskleistoje sukčiavimo schemoje Lietuvoje buvo panaudota 11 įmonių tarpininkių, o Latvijoje – net 42.

Latvijos finansų policijos valdybos pateiktais duomenimis, į Latvijos biudžetą nebuvo sumokėta beveik 3 mln. eurų, o į Lietuvos – apie 8 mln. Lt PVM.

Trims įtariamiems tarptautinės organizuotos grupės bendrininkams Lietuvos piliečiams Vilniaus miesto apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 10 dienų, o grupuotės organizatoriai Latvijoje suimti 2 mėnesiams.

Lietuvoje atliekamam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Generalinė prokuratūra.

FNTT nuotr./Pinigai
FNTT nuotr./Pinigai

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos