Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tauragės pareigūnai atskleidė visoje Lietuvoje veikusią sukčių grupuotę

Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vieni laiku spėja susivokti, kad juos mėgina apgauti, kiti vis dar sukčiams atiduoda savo pinigus.
Telefoninis sukčius
Asociatyvi ilisutracija / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aiškindamiesi nusikalstamas veikas dėl telefoninių sukčiavimų, atskleidė tokio pobūdžio nusikaltimus, kurie asmenų buvo daromi visoje Lietuvos teritorijoje.

Pareigūnai tirdami 4 nusikalstamas veikas Tauragės teritorijoje dėl sukčiavimų internete talpinant melagingus skelbimus apie parduodamus daiktus, išaiškino daugiau kaip 24 nusikalstamas veikas padarytas ir kituose Lietuvos miestuose.

Tokiu atveju pirkėjai kreipdamiesi skelbime nurodytu telefono numeriu susitaria su tariamu pardavėju dėl prekės pirkimo, perveda pinigus, tačiau prekės negauna.

Tauragės pareigūnai taip pat atliko tyrimus ir dėl apgaulės būdu įgyto svetimo turto. Tokiais atvejais nukentėjusiems yra pranešama apie jų artimųjų sukeltus incidentus ir pareikalaujama iš jų pinigų.

Tokie nusikaltimai buvo vykdomi pagal žinomą scenarijų „alio, mama“. Pareigūnai ne tik atskleidė 13 tokio pobūdžio nusikalstamų veikų Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, tačiau sėkmingai bendradarbiaudami su kitų policijos įstaigų kolegomis atskleidė dar 6 nusikalstamas veikas padarytas už Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamos teritorijos ribų, tuo kartu sulaikydami sukčių bendrininkus dar vadinamus „kojomis“.

Pastebėta, jog tokio pobūdžio nusikaltimai buvo vykdomi organizuotų grupių, o ne pavienių asmenų. Nusikaltimus vykdė ir jiems vadovavo įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys asmenys.

Policija ragina gyventojus būti budriais ir nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai niekuomet nesiūlo „padėti“ į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus.

Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiais, neskubėkite vykdyti jų prašymų ir nedelsdami praneškite:

  • Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
  • Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais