Tauragės policija: jei telefoniniai sukčiai turi nuodų, galima rasti ir priešnuodžių

Policija dar kartą prašo gyventojų būti atidesniems ir neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų.
Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas
Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Policininkai dar kartą primena gyventojams saugotis sukčių.

Šiuo metu labiausiai paplitę sukčiavimo būdai – pranešimas apie nelaimę (eismo įvykis, kito asmens sužalojimas) bei sukčių apsilankymas namuose, prisistatant įvairių įstaigų, įmonių darbuotojais, specialistais (seniūnijos darbuotojais, policijos atstovais, gydymo įstaigų atstovais, šilumos tinklų atstovais, elektros tinklų atstovais ar kitais). Pasitaiko atvejų, kai sukčiai prisistato šeimos nariais, giminaičiais, draugais ar policijos pareigūnais, rašoma Tauragės apskrities VPK pirmadienį paviešintame pranešime.

Paskambinę į fiksuoto ryšio telefonus ir naudodamiesi netikėtumu ir jūsų susijaudinimu, jie praneša apie neva įvykusį eismo įvykį, nelaimę, susijusią su jūsų artimaisiais ir prašo skubiai jiems perduoti ar pervesti reikalingą pinigų sumą. Sukčiai pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

Taip nutikus neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų. Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga jūsų pagalba.

Jokiu būdu neperduokite pinigų per tarpininkus. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, reikalaukite, kad atvykęs pareigūnas pateiktų savo tarnybinį pažymėjimą. Atminkite, kad įvykus eismo įvykiui ar kitai nelaimei, policija, gydytojai ar kiti specialistai niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo). Bet kokius sprendimus priimkite pasitarę su artimaisiais.

Pareigūnai akcentuoja, kad senyvo amžiaus žmonės nelaikytų namuose didelių piniginių sumų, kad artimieji perspėtų savo pagyvenusius giminaičius apie galimą sukčiavimą.

Pareigūnai savo ruožtu vykdys prevencinio pobūdžio akcijas, kad informuotų gyventojus, ypač senyvus, apie dažniausius sukčiavimo atvejus.

Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiais, neskubėkite vykdyti jų prašymų ir nedelsdami praneškite:

Tauragės policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;

arba Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų