Kaip praneša Generalinė prokuratūra, įtariama, kad iš anksto susitarę šie asmenys į oficialius dokumentus įrašė ir valstybinėms institucijoms teikė neteisingus duomenis apie išmokėtą atlyginimą už kaltinamosios I.B. tariamą darbą antstolio kontoros archyve. Neteisėtai užvaldyta „Sodros“ lėšų suma siekia kiek mažiau nei 66,3 tūkst. litų.
Tauragės rajono prokuroro Povilo Gargaso surašytame kaltinamajame akte konstatuota, kad praėjusių metų birželį kaltinamoji I.B. įsidarbino buhaltere (antraeilės pareigos) antstolio V.Š. kontoroje, neva turėjo tvarkyti archyvo dokumentus, tačiau realiai šio darbo nedirbo.
Nepaisant to, darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose pažymėtos per 20 dienų dirbtos 46 valandos, o buhalterinės apskaitos dokumentuose nurodyta, kad I.B. už tariamą darbą atlyginta 10 tūkst. litų suma. Tokie duomenys vėliau jaunajai mamai leido iš „Sodros“, kur kaltinamoji dirbo vyriausiąja specialiste pagal pirmaeiles pareigas, gauti didesnę nei priklausė motinystės pašalpą.
Per 10 mėnesių tauragiškei išmokėta arti 126 tūkst. litų – beveik 66,3 tūkst. litų daugiau, nei ji būtų gavusi pagal realų darbo užmokestį.
Tai antroji teismui perduota vadinamoji „Sodros“ byla. Pirmoji baigta Utenos rajono apylinkės prokuratūroje.
Baudžiamajame kodekse už dokumentų klastojimą numatyta maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki 3 metų, už apgaule savo naudai įgytą didelės vertės turtą numatomi net 8 metai laisvės atėmimo.