Vilniaus apygardos teismas šią savaitę nusprendė anksčiau laiko nepaleisti į laisvę pacientę greitosios pagalbos automobilyje išžaginusio buvusio Vilniaus greitosios pagalbos stoties felčerio Kęstučio Stasaičio. Nutartis yra galutinė ir neskundžiama, nuo antradienio paliktas galioti apylinkės teismo sprendimas, BNS pranešė teismo atstovas spaudai Gintautas Stalnionis.
Nepaleisti 40-mečio K.Stasaičio į laisvę 2013 m. gruodį nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas, nors Lygtinio paleidimo iš pataisos namų komisija ir prokuratūra manė priešingai.
Teismai atkreipė dėmesį, kad formaliuosius lygtinio paleidimo kriterijus nuteistaisis atitinka, tačiau abejoja, kad dabar paleistas asmuo ateityje nenusikals. Apylinkės teismas pažymėjo, kad mediko įvykdytas nusikaltimas šokiravo ir sukėlė didelį rezonansą visuomenėje.
Nuteistasis savo kaltę pripažįsta tik iš dalies, pabrėžia savo ego, o neturtinę žalą nukentėjusiajai – 33 tūkst. litų – atlygino tik po to, kai bylą peržiūrėjo aukštesnės instancijos teismai.
Teismas pažymėjo, kad nuteistasis savo kaltę pripažįsta tik iš dalies, pabrėžia savo ego, o neturtinę žalą nukentėjusiajai – 33 tūkst. litų – atlygino, kai bylą peržiūrėjo aukštesnės instancijos teismai.
Kalėjime vyras nuobaudų neturi, dirba, pakartotinio nusikaltimo rizika siekia 20 balų.
Buvusiam greitosios felčeriui yra skirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė, dabar jam liko kalėti maždaug trejus metus. Kartu su juo nusikaltimą įvykdęs 65 metų buvęs greitosios vairuotojas Janas Borkovskis nuteistas kalėti penkerius metus ir šešis mėnesius.
K.Stasaitis iš išžagintos merginos sijono kišenės pagrobė jos mobiliojo ryšio telefoną. Nuosprendžiu jis yra taip pat nubaustas už šią vagystę bei pornografinio pobūdžio nuotraukų, kuriose vaizduojami vaikai ar asmenys, pateikiami kaip vaikai, laikymą. Šios nuotraukos rastos sulaikius įtariamąjį dėl išžaginimo.
Be to, apieškoję K.Stasaitį policijos pareigūnai pas jį aptiko ir svetimą asmens tapatybės kortelę. Jis nubaustas ir už neteisėtą svetimo dokumento laikymą.
Greitosios pagalbos darbuotojams nuosprendį tuometinis Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas paskelbė 2010 metų gruodžio 15 dieną. Jį paliko galioti ir aukštesnės instancijos teismai.
K.Stasaitis vėliau skundėsi, kad jis nepagrįstai nuteistas už išžaginimą, padarytą bendrininkaujant, nes teismai rėmėsi tik nukentėjusiosios parodymais ir specialisto išvadomis apie įtariamųjų spermos identifikavimą, kuri pati savaime nepatvirtina išžaginimo fakto, esą daugiau jokių kitų įrodymų byloje nėra.
Nuteistasis teigė, kad nukentėjusiosios parodymai nėra patikimi, nes ji greitosios medicinos pagalbos teikimo metu buvo apsvaigusi nuo alkoholio.
2009 metų spalio 24-osios naktį reanimobiliu važinėjantys K.Stasaitis ir J.Borkovskis turėjo teikti pagalbą Pylimo gatvėje rastai merginai, kuriai buvo sužalotas veidas, perpjauta lūpa.
Iš pradžių sužeistoji nugabenta į Žalgirio klinikas, o įtarus, kad merginai gali būti sukrėstos galvos smegenys, ji pervežta į Greitosios pagalbos ligoninę. Iš ten po poros valandų K.G. buvo išleista į namus.
Po dviejų dienų, manydama, kad greitosios pagalbos automobilyje buvo apsvaiginta medikamentais ir išžaginta, mergina kreipėsi į policiją.
Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad gabenant nukentėjusią merginą iš vienos ligoninės į kitą slaugytojas jai į sėdmenis suleido nenustatytos kilmės medikamentų, nuo kurių ji nepajėgė valdyti savo kūno bei pasipriešinti. Pasinaudodamas bejėgiška aukos būkle, slaugytojas ją išžagino. Po to tą patį padarė greitosios automobilio vairuotojas.
Po šio įvykio sostinės greitosios pagalbos automobiluose buvo įrengtos vaizdo kameros.