„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 02 21 /17:27

Teisėjų korupcijos byloje „kontrabandos karalių“ Vilių Karalių leista suimti 2 mėnesiams

Ketvirtadienį į teismą atvestas Vilius Karalius, jis – vienas iš 26 sulaikytų asmenų teisėjų korupcijos byloje. Prokurorai kreipėsi į teismą dėl jo suėmimo. Vyras tituluojamas „kontrabandos karaliumi“ ir šiuo metu teisiamas milijoninės rūkalų kontrabandos byloje, jis laikomas grupuotės vadeiva.
Vilius Karalius
Vilius Karalius / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

BNS žiniomis, teisėjų korupcijos byloje V.Karalius įtariamas prekyba poveikiu. Jį prašoma suimti 3 mėnesiams.

Teismas prašymas tenkino iš dalies, leido „kontrabandos karalių“ už grotų laikyti 2 mėnesius.

VIDEO: Į teismą atvestas „kontrabandos karaliumi“ vadinamas Vilius Karalius

V.Karalius anksčiau jau yra figūravęs teisėjų korupcijos byloje. Teisėsaugos pareigūnų duomenimis, itin stambaus masto kontrabanda besivertęs V.Karalius 2002-aisiais kreipdavosi į savo tuometinės sugyventinės tėvą teisėją, kad šis padėtų išvengti suėmimo už kontrabandos gabenimą įkliuvusiems jo bendrams. Šioje byloje iš viso nuteisti trys teisėjai – buvęs Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininkas Arvydas Gudas, Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Palmira Linkevičienė ir Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkas Darius Japertas.

V.Karaliui tuomet teismas skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo, bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

2009 metų pabaigoje V.Karalius su bendrininkais pripažintas kaltu dėl nusikalstamo susivienijimo ir kontrabandos tinklo organizavimo. Tuomet jam teismas skyrė subendrintą galutinę dvejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose. Neatlikęs visos bausmės jis išėjo į laisvę.

2011 metais jis buvo vėl sulaikytas dėl itin didelės kontrabandos. Šios bylos nagrinėjimas teisme artėja prie pabaigos. Šioje byloje jis teisiamas kartu su dviem dešimtimis bendrininkų.

Skaičiuojama, kad V.Karaliaus vadovaujamos grupuotės per valstybės sieną atgabeno arba bandė gabenti beveik 100 mln. eurų vertės kontrabandą. Dėl to jis buvo suimtas 2011 metų balandį, o į laisvę paleistas 2014 m. rugsėjį.

Įdomi detalė – V.Karalius beveik 20 metų dirbo policijoje ir tarnybą paliko dėl sveikatos problemų. Todėl jis gauna valstybinę pareigūno pensiją.

Beje, jo sūnus Edgaras Karalius buvo teisiamas dėl neteisėto praturtėjimo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Karalius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Karalius

Prokuratūra bandė konfiskuoti milijoninės vertės vyro turtą, tačiau bylą teko nutraukti po Konstitucinio teismo išaiškinimo.

„Konstitucinis Teismas savo sprendime nedviprasmiškai konstatavo, kad negali būti asmenys baudžiamąja tvarka persekiojami, jeigu jie turtą įgijo iki normos įsigaliojimo – iki 2010 metų gruodžio 11 dienos. Šioje byloje turtas, kaip neteisėtas praturtėjimas inkriminuotas, įgytas 2006 ir 2007 metais“, – yra sakęs Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Jasaitis.

Prekeiviai teisingumu

Šiandien sueina 48 valandos, kiek ilgiausiai gali būti antrankiais supančioti kai kurie išvakarėse per neregėtą teisėsaugos operaciją sulaikyti įtariamieji.

Suprasti akimirksniu

  • Kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu įtariami 3 Apeliacinio teismo teisėjai (Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas), Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.
  • Tarp sulaikytųjų yra ir 5 advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas (praktikuojantis Klaipėdoje).
  • Tyrimo duomenimis, korupcinis teisėjų ir advokatų voratinklis buvo sukurtas dėl suinteresuotiems asmenims palankių teismo sprendimų, teigiama, kad sutartų kyšių sumos galėjo siekti 400 tūkst. eurų.
  • Viena iš konkrečiai paminėtų nešvarių bylų susijusi su garsiojo Vijūnėlės dvaro istorija. STT ketina kreiptis dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko teisinės neliečiamybės panaikino, o tuomet įtarimai galės būti pareikšti ir jam.
  • Generalinis prokuroras sudarė 5 prokurorų grupę, vadovaujančią šiam plataus masto ikiteisminiam tyrimui, į kurį įtraukta bemaž 100 teisėsaugos pareigūnų.

Kaip skelbė 15min, STT agentai, policijos kriminalistai ir prokurorai sučiupo iš viso 26 įtariamuosius, iš kurių tuzinas yra įvairaus rango teisėjai ir advokatai.

Mažiausiai vienas įtariamųjų suimtas trečiadienį popiet. Tuo metu ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme vyksta tikras suėmimų maratonas.

Teigiama, iki šio momento prokuratūra per keletą dienų į teismus kreipėsi iš viso dėl 18 iš 26 įtariamųjų suėmimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs