Teisiamųjų suole – mokesčių vengusi ir per 213 tūkst. eurų galėjusi pasisavinti klaipėdiečių pora

Sutuoktinių pora siunčiama į teismą dėl galimai pasisavintų daugiau kaip 213 tūkst. eurų bei nesumokėtų mokesčių valstybei. Tokį sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo.
Pinigai
Pinigai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Klaipėdos rajone gyvenanti pora valdė į Švediją darbuotojus deleguojančią bendrovę, kurios direktorė buvo žmona, o sutuoktinis – vienintelis akcininkas ir faktinis vadovas, vėliau ėjęs ir direktoriaus, kasininko pareigas. Faktinio vadovo ir direktorės žinioje buvo visa įmonės apskaita ir piniginės lėšos. Galimai norėdami pasipelnyti bei nemokėti mokesčių valstybei, pora ėmėsi gudraus plano – į įmonės apskaitą galimai įtraukė sąskaitas faktūras, gautas iš Danijos bei Vokietijos įmonių už tariamai suteiktas paslaugas, nors, FNTT pareigūnų surinkti duomenys rodo, kad verslo ryšių su šiose šalyse veikusiomis bendrovėmis įmonė neturėjo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, faktinis vadovas, veikdamas kartu su žmona, į įmonės apskaitą įtraukė 74 galimai netikras sąskaitas ir pinigų priėmimo kvitus iš Danijoje registruotos bendrovės, iš Vokietijoje registruotos bendrovės tariamai gauta 51 sąskaita, sandoriai neva vyko atsiskaitant grynaisiais pinigais. Sąskaitose būdavo nurodyta, kad prašoma sumokėti už statyboms reikalingų įrankių, statybinės autotechnikos nuomą, darbininkams suteiktų gyvenamųjų patalpų nuomą, kitas paslaugas, nors, įtariama, tokių paslaugų kaltinamieji neužsakinėjo.

Pareigūnai skaičiuoja, kad taip veikiant sutuoktiniai galėjo pasisavinti per 213 tūkst. eurų, taip pat išvengti ir valstybei nesumokėti beveik 37 tūkst. eurų pelno mokesčio. Galimai pasisavinti pinigai buvo panaudoti žemės sklypų Klaipėdos rajone įsigijimui, sklypai buvo registruoti kaip sutuoktinių asmeninė nuosavybė.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vida Skalauskienė. Ikiteisminio tyrimo metu buvo laikinai apribotos nuosavybės teisės turtui, kurio vertė siekia pusę milijono eurų.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – ketveri metai nelaisvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis