Galutinėmis ir neskundžiamomis teismo nutartimis konstatuota, kad tyrimas E.Kusaitės galimų bendrininkų atžvilgiu nėra baigtas, tiriami sunkūs nusikaltimai, todėl elektroniniais ryšio tinklais perduodamos informacijos kontrolė yra pateisinama. E.Kusaitės argumentą, kad jos byla jau baigta ir policijos pareigūnai jos telefoninių pokalbių neturėtų daugiau klausytis, teismas atmetė kaip nepagrįstą.
Klaipėdietės advokatas teismui buvo apskundęs Vilniaus miesto 1-osios apylinkės teismo nutartį, kuria pakeista rezoliucinė dalis dėl išduotos sankcijos klausytis telefoninių pokalbių. Valstybės saugumo departamentui netekus ikiteisminio tyrimo institucijos statuso, telefoninių pokalbių klausymosi funkciją perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuras. E.Kusaitė apskundė būtent tą nutartį, kuria pakeista telefoninių pokalbių kontrolę atliekanti institucija, o ne pačias teismo sankcijas klausytis jos pokalbių.
Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pareigūnams buvo leidęs klausytis įtariamosios pokalbių nuo 2010 rudens iki gruodžio, paskui pratęstas iki šių metų kovo.
Vilniaus apygardos teismas taip pat atmetė E.Kusaitės skundą dėl kratos jos gyvenamame bute Vilniuje, per kurią buvo paimti mobiliojo ryšio telefonai bei SIM kortelės. Teismo manymu, įstatymai pažeisti nebuvo, krata buvo sankcionuota, joje dalyvavo pati E.Kusaitė. Šios kratos metu buvo paimtas mobiliojo ryšio telefonas, iš kurio galimai buvo nusiųsta grasinanti SMS žinutė anksčiau jos bylą tyrusiam Generalinės prokuratūros prokuroru Justui Lauciui. Dėl šios žinutės atliekamas ikiteisminis tyrimas.
22 metų E.Kusaitė kaltinama, kad rengėsi susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje Čečėnijoje. Ji buvo suimta 2009 metų spalį ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki pernai metų rugpjūčio, kada teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje. Vilniaus apygardos teismas neseniai ją vėl buvo suėmęs, tačiau Apeliacinis teismas nutartį dėl suėmimo panaikino ir klaipėdietę paleido į laisvę.
Mergina savo kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti VSD. Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.
Maskvoje suimti laikomi čečėnai Magmadovai, kurie įvardijami kaip lietuvės bendrininkai.