Teismas baigė nagrinėti korupcija kaltinamo advokato G.Rusecko bylą

Panevėžio apygardos teismas praėjusią savaitę baigė nagrinėti prekyba poveikiu kaltinamo Vilniaus advokato Gintaro Rusecko baudžiamąją bylą.
Gintaras Ruseckas
Gintaras Ruseckas / 15min archyvo nuotr.

Nuosprendį teismas skelbs gruodžio 29 dieną, BNS pranešė teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Ši byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos korupcijos teisinėje sistemoje. Joje buvę aukšto rango teisėjai, advokatai ir kiti asmenys kaltinami korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

G.Ruseckas yra kaltinamas 2018 metais susitaręs su kitu advokatu Drąsučiu Zagrecku, kad šis už 22 tūkst. eurų kyšį paveiks Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją.

Siūlo skirti baudą

Prokuroras siūlė teismui advokatą G.Rusecką pripažinti kaltu ir skirti jam 60 tūkst. eurų baudą, o į paskirtos bausmės laiką įskaityti laiką, kurį G.Ruseckas išbuvo būdamas laikinai sulaikytas.

Jis mano, kad G.Rusecko kaltė yra įrodyta.

„Jis anksčiau teismo nėra teistas, todėl jam skirtina švelniausia įstatymo leidėjo nustatyta bausmės rūšis – bauda. Įvertinus kyšio, kuris buvo siūlomas prekiaujant poveikiu, dydį, už padarytas nusikalstamas veikas skirtinas bausmės vidurkis didesnis nei siūlyto kyšio sumos, bet mažesnis nei įstatymų leidėjo nustatytas bausmės vidurkis“, – teismui sakė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Įtariama, kad G.Ruseckas tikėjosi, jog teisėjas patenkins advokato atstovaujamo ginamojo ir kito nuteistojo apeliacinius skundus bei panaikins Vilniaus apygardos teismo apkaltinamąjį nuosprendį.

2018-ųjų pavasarį priimtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu iš viso keturi asmenys buvo nuteisti dėl dokumentų klastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir turto iššvaistymo. Jiems skirtos baudos arba lygtinės laisvės atėmimo bausmės. Teismas iš vieno nuteistųjų taip pat konfiskavo beveik pusės milijono eurų vertės turto.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Drąsutis Zagreckas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Drąsutis Zagreckas

Nuteistieji šį nuosprendį apskundė Apeliaciniam teismui, bylą nagrinėjančiai kolegijai tuomet pradėjo vadovauti teisėjas Kęstutis Jucys. Vėliau K.Jucys iš teisėjo pareigų pasitraukė savo noru, byloje jį pakeitė teisėjas Aloyzas Kruopys, tačiau ir šis teisėjas pasitraukė iš savo pareigų.

Kaltės nepripažįsta

Kitoje atskirtoje byloje dėl galimos korupcijos teisinėje sistemoje K.Juciui iš pradžių buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas. Vėliau jam buvo pareikšti įtarimai dėl 15 tūkst. eurų kyšio, galbūt paimto teismo patalpose. Tačiau buvęs teisėjas nebuvo teisiamas – šiemet sausį jis mirė, jo ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Kitame Panevėžyje nagrinėtos bylos epizode, G.Ruseckas, manoma, susitarė su D.Zagrecku, kad šis už tūkstančio eurų kyšį paveiks Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką.

Ikiteisminiame tyrime nustatyta, kad už šiuos pinigus D.Zagreckas galėjo pažadėti paveikti pirmininką, kad jis apeliacinio skundo nagrinėjimui paskirtų norimą teisėją ir taip pažeistų nustatytą tvarką.

D.Zagreckas nuo baudžiamosios atsakomybės teisėsaugos buvo atleistas, nes bendradarbiavo ir padėjo atskleisti kitų organizuotos grupės narių vykdytas korupcines veikas.

„Kaltės visiškai nepripažįstu. (...) Tegu teismas vertina faktinę medžiagą, aš tikiuosi išteisinimo, tikiuosi, kad bus įvertinti visi veiksmai,“ – BNS sakė G.Ruseckas.

Jis toliau dirba advokatu, Advokatų taryba jo veiklos neapribojo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis