Pasak teisėjų kolegijos, čečėnų vaikams skirtų globos namų „Gimtoji šeima“ įkūrėjai, nurodydami nukentėjusiesiems pagal galimybes finansiškai prisidėti prie šeimos biudžeto, kurio lėšos buvo naudojamos globotinių išlaikymui, veikė ne savavališkai baudžiamosios teisės prasme, o nustatė šeimos vidaus taisykles ir taip rūpinosi visų globotinių gerove.
Apygardos teismas atmetė prokuratūros apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma griežtinti nuteistiesiems paskirtas bausmes, o apylinkės teismo nuosprendžio dalis, kuriomis Gatajevai nuteisti už globotinės nežymų sveikatos sutrikdymą ir grasinimą nužudyti bei K. Gatajeva išteisinta dėl turto prievartavimo, paliko nepakeistas. Atitinkamai paskyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą 7 mėnesiams ir 21 dienai, atliekant ją pataisos namuose, tačiau į bausmės laiką įskaitė sulaikyme bei suėmime išbūtą laiką, todėl konstatavo, kad paskirtas laisvės atėmimo bausmes apeliantai atliko. Taip pat panaikino kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
Be to, teisėjų kolegija nutarė pranešti Kauno apygardos vyriausiajam prokurorui apie galimą nukentėjusiosios S. E. melagingų parodymų davimą teisme.
Kauno miesto apylinkės teismas Gatajevus nuteisė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmėmis už nežymų globotinės sveikatos sutrikdymą, grasinimą nužudyti ir savavaldžiavimą pavartojant psichologinę prievartą prieš globotinius. Kauno apygardos teismas bausmę sugriežtino ir skyrė čečėnams laisvės atėmimą 1 metams ir 6 mėnesiams. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dėl nuteistųjų teisės į nešališką ir viešą teismo procesą pažeidimo bylą perdavė apeliacine tvarka nagrinėti iš naujo. Tačiau Kauno apygardos teismui nusišalinus nuo bylos nagrinėjimo, Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu ji perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.
Šis nuosprendis įsiteisėja nuo jo paskelbimo dienos, tačiau gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.