Teismas bankroto administratoriui ir advokatui skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmes ir jų vykdymą atidėjo tam pačiam laikotarpiui.
Abiem nuteistiesiems skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – teisės dirbti teisinį darbą atėmimas 4 metams.
Nuteistieji turės sumokėti po 25 MGL (950 eurų) dydžio įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Bankroto administratorius taip pat pripažintas kaltu ir dėl neteisėto disponavimo nedidelio kiekio narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kratas dėl kyšio jo biure atlikę pareigūnai atsitiktinai rado kanapių ir kokaino.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos atlikto tyrimo duomenimis, bankroto administratorius ir advokatas, veikdami bendrininkų grupėje, pagal išankstinį susitarimą reikalavo iš bankrutuojančios įmonės buvusio direktoriaus didelės vertės – 15 000 Eur – kyšio už teisminio proceso sustabdymą ir dalį reikalauto kyšio – 5 000 Eur – priėmė.
Kaip jau skelbė 15min, reketo neapsikentęs verslininkas 2016 metų rudenį nuėjo į Specialiųjų tyrimų tarnybą, čia jis gavo 5 tūkst. eurų, garso įrašymo įrangą ir nurodymą nunešti pinigus jų reikalaujantiems bankroto administratoriui L.Lobeckiui ir advokatui A.Šukevičiui.
Iš verslininko Jano Zachaževskio jie reikalavo 15 tūkst. eurų kyšio, o iš šios sumos 5 tūkst. eurų priėmė. Pinigus jie pasidalino, 1,7 tūkst. eurų atiteko L.Lobeckiui, o 3,3 tūkst. eurų – A.Šukevičiui.
Šiuos pinigus atsiėmė STT, išskyrus 300 eurų, šie prapuolė nežinia kur ir dėl šios sumos STT teismui pateikė civilinį ieškinį.
Iki 2016 metų rudens, kai kilo visas skandalas, L.Lobeckis priklausė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijai, tačiau, kai jį sulaikė pareigūnai, vyro narystė buvo sustabdyta.
STT agentai L.Lobeckio biure kratos metu rado ne tik pinigus, bet ir nedidelį kiekį narkotikų – darbo kabinete gulėjo 0,154 g kokaino, o automobilyje maišelis su 1,258 g kanapių.
Nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas per 20 dienų, praneša STT.