Kaip rašoma teismo pranešime, moteris 2008 m. vasarą Lenkijos Respublikoje, Suvalkų vaivadijoje, Seinų apskrityje, Seinų valsčiuje, Aradnikų (Ogrodniki) muitinės kontrolės posto teritorijoje, būdama apsvaigusi nuo alkoholio, pasienio kontrolės muitinės patikrinimo metu, tyčia necenzūriniais ir vulgariais žodžiais įžeidė savo pareigas einančius valstybės tarnautojus – Lenkijos Respublikos Muitinės tarnybos Balstogės muitinės valdybos Aradnikų muitinės kontrolės posto tris pareigūnus, vieną jų pavadindama šunimi, taip įžeidė jų, kaip valstybės tarnautojų einančių savo pareigas, garbę ir orumą.
Be to, ji, vengianti privalomo pasienio kontrolės muitinės patikrinimo, sulaikymo metu, tyčia necenzūriniais ir vulgariais žodžiais bei įžeidžiančiais rankų pirštų gestais įžeidė savo pareigas einančius valstybės tarnautojus – Lenkijos Respublikos Pasienio apsaugos tarnybos Aradnikų pasienio kontrolės posto tris patrulius, taip įžeidė jų, kaip valstybės tarnautojų einančių savo pareigas, garbę ir orumą.
Be to, minėta moteris pasienio kontrolės muitinės patikrinimo metu, panaudodama fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui, tai yra tyčia spyrė koja to paties kontrolės posto pamainos viršininkui, vykdžiusiam savo pareigas bei vengianti privalomo pasienio kontrolės muitinės patikrinimo, sulaikymo metu, panaudodama fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui, tai yra tyčia spyrė koja minėto pasienio kontrolės posto patruliui vyresniajam praporščikui, vykdžiusiam savo pareigas, į kairę plaštaką, tuo padarydama kairės plaštakos sužalojimą su V delnakaulio pažeidimu, taip nesunkiai sutrikdė jo sveikatą dėl jo atliekamos tarnybos.
Moteris savo kaltės nepripažino, paaiškino, kad į minėtą muitinės kontrolės postą atvyko su sutuoktinių pora, pastarųjų automobiliu, būdama truputį išgėrusi brendžio, bet nuo jo neapsvaigusi, pareigūnų neįžeidinėjo, nes nemoka lenkiškai, o šie nesuprato ką ji kalba, vykdė jų reikalavimus, pareigūnų atžvilgiu fizinio smurto nenaudojo ir jiems nesipriešino, sužalojimų niekam nepadarė.
Moteris neneigė, kad pareigūnei parodė špygą, tačiau tvirtino, kad minėto posto pareigūnai su ja, sulaikyta dėl teisėtai į Lenkijos Respubliką įvežtų 10 blokų cigarečių ir bandančia pereiti valstybės sieną, elgėsi nemandagiai, reikalavo, kaip ji suprato, kyšio, jos atžvilgiu naudojo fizinę prievartą, antrankius, tačiau Lenkijos Respublikos generalinė prokuratūra atlikusi tyrimą jų veiksmuose piktnaudžiavimo nenustatė.
Teismas, įvertinęs nukentėjusiųjų ir liudytojo parodymus, kitus įrodymus, pripažino G.P. kalta už tai, kad ji įžeidė penkis valstybės tarnautojus, einančius savo pareigas, ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino dviems valstybės tarnautojams, vykdantiems savo pareigas, iš kurių vienam, dėl jo atliekamos tarnybos, padarė nesunkų sveikatos sutrikdymą.
Teismas nenustatė jos atsakomybę lengvinančių aplinkybių, o sunkinančią pripažino tą aplinkybę, kad ji nusikaltimus padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio, kuris turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.
Teismas už padarytus nusikaltimus G.P. skyrė galutinę laisvės atėmimo 1 m. 9 mėn. ir 20 MGL dydžio (2 tūkst. 600 litų) baudos bausmę, tačiau paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo 1 m. 9 mėn. ir įpareigojo nuteistąją ją per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.
Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Šilutės rajono apylinkės teismą.
Akivaizdu, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, padarę nusikaltimus užsienio valstybėje, neturi galimybės išvengti baudžiamosios atsakomybės. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 8 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad Lietuvos Respublikos pilietis ir kitas nuolat Lietuvoje gyvenantis asmuo, padaręs užsienyje nusikaltimus, atsako pagal baudžiamąjį įstatymą tik tuo atveju, jeigu padaryta veika pripažįstama nusikaltimu ir už jos padarymą baudžiama pagal nusikaltimo padarymo vietos valstybės ir Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą.
Jeigu asmuo, padaręs nusikaltimą užsienyje, teisiamas Lietuvos Respublikoje, bet abiejose valstybėse už šį nusikaltimą numatytos skirtingos bausmės, bausmė nusikaltusiam asmeniui skiriama pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, tačiau ji negali viršyti nusikaltimo padarymo vietos valstybės baudžiamuosiuose įstatymuose nustatyto maksimalaus dydžio.
Baudžiamosios bylos medžiagą Suvalkų apygardos prokuratūra kartu su teisinės pagalbos prašymu dėl minėtos G.P. baudžiamojo persekiojimo perėmimo perdavė Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai, kuri ją perdavė Šilutės rajono apylinkės prokuratūrai ikiteisminio tyrimo organizavimui. Atlikusi ikiteisminį tyrimą, minėta institucija, baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu perdavė Šilutės rajono apylinkės teismui.