Teismo sprendimas turėtų paaiškėti darbo dienos pabaigoje.
Bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius kreipėsi į teismą, prašydamas nušalinti keturis skyrių vedėjus, vieną pavaduotoją ir vieną specialistą.
Byloje įtariamieji taip pat yra du advokatai ir du advokatų padėjėjai.
Dalis įtariamųjų naktį praleido areštinėje. Trečiadienį areštinėje vyko įtariamųjų apklausos ir akistatos.
„Visiems paskirti arba bus paskirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, uždraudžiant bendrauti tarpusavyje“, – BNS sakė prokuroras L. Kuprusevičius.
Prokuratūra teigia, kad veikiant korupcijos tinklui Migracijos departamente, leidimus gyventi Lietuvoje galėjo gauti apie 100 užsienio piliečių. Tikslus užsieniečių skaičius paaiškės tik tyrimo eigoje.
Specialiųjų tyrimų tarnyba ir prokuratūra antradienį pranešė, kad tiriama galima korupcinė schema, pagal kurią ne Europos Sąjungos šalių piliečiai, pageidaujantys gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje arba tokius leidimus prasitęsti, mokėjo pinigus tarpininkaujantiems advokatams bei advokatų padėjėjams.
Įtariama, kad advokatai ir jų padėjėjai perduodavo savo pažįstamiems asmenims, turintiems ryšių Migracijos departamente, o šie – Migracijos departamento pareigūnams, galintiems padėti, kad leidimai užsieniečiams būtų išduodami greičiau.
„STT turi duomenų, kad šioje schemoje dalyvavę Migracijos departamento pareigūnai už paslaugas vieni su kitais taip pat atsiskaitinėjo pinigais“, – sakoma pranešime spaudai.
Migracijos departamente, advokatų kontorose bei kitų asmenų darbo, gyvenamosiose vietose bei automobiliuose atliktos kratos.
Kaip sakoma teisėsaugos pranešime, užsieniečiai, siekdami gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, kaip teisiniu pagrindu dažnai pasinaudoja fiktyviai įsteigtomis įmonėmis, rečiau – fiktyviomis santuokomis su Lietuvos piliečiais. Trečias paplitęs būdas – įsigyti nekilnojamo turto Lietuvos teritorijoje.
Prokuratūros teigimu, teisės aktuose egzistuojančios spragos, leidžiančios užsienio piliečiams pasinaudoti minėtais pagrindais leidimui laikinai gyventi Lietuvoje gauti, smarkiai padidina užsienio šalių piliečių, norinčių įgyti tokį leidimą ir tuo pačiu laisvai judėti Šengeno erdvėje, skaičių.
Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo.
Papildyta 17.38 val.: Teismas patenkino prokuroro prašymą ir nuo pareigų pusei metų nušalino šešis korupcija įtariamus Migracijos departamento pareigūnus, kurie galėjo pelnytis iš leidimų gyventi Lietuvoje.
„Prokuroro prašymas patenkintas“, – BNS sakė teismo atstovė spaudai Neringa Metrikienė.