Teismas nurodė policijai iš naujo svarstyti A.Pukelio prašymą dėl leidimo ginklui

Antradienį Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad policija atsisakydama išduoti leidimą laikyti ginklą Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto nariui verslininkui Arūnui Pukeliui nepateikė aiškių duomenų, kodėl tai padarė.
Arūnas Pukelis
Arūnas Pukelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nustatęs, kad Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas savo atsisakyme nepateikė akivaizdžių ir informatyvių duomenų, kodėl A.Pukeliui, dar žinomam Šviniaus pravarde, negalima išduoti leidimo, teismas šį sprendimą panaikino.

Vilniaus policija sprendimui įsiteisėjus privalės iš naujo svarstyti prieštaringai vertinamo verslininko prašymą ir pateikti motyvuotą atsakymą.

Kaip informavo teismas, sostinės policija 2017 metais atsisakė išduoti tokį leidimą, motyvuodamas, kad A.Pukelis nėra nepriekaištingos reputacijos vadovaujantis tuomet galiojusia Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostata, nes 1996 m. jam buvo paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis.

Tuomet pareiškėjas šį sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, šis jo skundą atmetė.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pareiškėjo apeliacinį skundą išnagrinėjo ir šiemet priėmė nutartį teismo sprendimą panaikinti ir bylą perduoti nagrinėti iš naujo.

LVAT tuomet konstatavo, kad Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas priimdamas skundžiamą sprendimą ir Vilniaus apygardos administracinis teismas priimdamas sprendimą taikė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatas, kurios 2020 metais buvo pripažintos prieštaraujančios Konstitucijai.

Pernai Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatos, įtvirtinančios neterminuotą draudimą įsigyti ir turėti B ir C kategorijų ginklų, jų šaudmenų, nesudarant galimybės praėjus tam tikram laikui po nusikaltimo padarymo įvertinti individualią kiekvieno asmens situaciją ir taip visam laikui atimant iš fizinio asmens teisę įsigyti ir turėti ginklų, prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, nes nepaisyta iš konstitucinio proporcingumo principo kylančio reikalavimo įstatymų leidėjui nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kuris sudarytų prielaidas, atsižvelgiant į visas svarbias aplinkybes, pakankamai individualizuoti šios teisės apribojimus.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai