Teismas nutraukė visas administracines bylas nustatęs, kad klaipėdiečių veiksmuose nebuvo pažeidimo įvykio ir sudėties. Motyvuota tuo, kad nuotraukose užfiksuoti ženklai negali būti laikomi nacistinėmis svastikomis, nors vizualiai ir primena nacių simbolį, ketvirtadienį pranešė teismo atstovė spaudai.
S.B., D.B., D.Č. protokolai dėl administracinės teisės pažeidimo buvo surašyti 2010 metų vasario 16 dieną, kai jie buvo pastebėti tarp eitynių Rumpiškės gatvėje dalyvių, nešantys plakatus esą su svastikos ženklais.
Pradėjus nagrinėti bylą, į teismo posėdį 2010 metų gegužės 5 dieną administracinėn atsakomybėn patraukti S.B. ir pilietis L.Z. atsinešė plakatus su, kaip įtarta, nacistinės Vokietijos svastikos ženklais. Policijos pareigūnams įspėjus jų nedemonstruoti, nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų. Šiuo pagrindu surašyti buvo administracinės teisės pažeidimų protokolai.
Pasak portalo lrytas.lt, teismas konstatavo, kad nuotraukose matyti Kernavėje rastų XIII amžiaus žiedų graviūros. Taip pat fotografijose užfiksuota ir skulptūros dalis, kuri 1926 metais Rokiškyje buvo pastatyta minint valstybės atkūrimo dešimtmetį.
Nuotraukas demonstravę klaipėdiečiai tikino siekę tautiečius supažindinti su Lietuvos istorija. Bylos liudytojas Milvydas Juškauskas įsitikinęs, jog dabar reikia keisti visuomenėje įsišaknijusius stereotipus. Svastika, anot jo, neturi būti tapatinama su nacistine Vokietija, atvirkščiai – su Lietuva, nes tai yra šalies paveldas.
Pirmą kartą jaunuoliai buvo išteisinti 2010 metų gegužę. Tačiau bylą į Klaipėdos teismą grąžino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.
Teismo nutarimas dėl bylų nutraukimo gali būti skundžiamas per 20 dienų.