„Nemoku rašinėlių rašyti, kaip mokėjau, taip surašiau. Tikiuosi, mane suprasite, norėčiau prieštarauti prokurorui“, – kreipdamasis į teismą sakė H.Daktaras. Jis į teismą atsivežė iš anksto popieriaus lapuose pasirašytą kalbą.
Joje nuteistasis daug dėmesio skyrė su teisėsauga bendradarbiaujantiems bendrams, sakė, kad jie melavo liudydami prieš jį.
Jeigu manęs paklaustų, koks mano būtų priešmirtinis noras, atsakyčiau, kad noriu mirti laisvėje, savo namuose, – sakė H.Daktaras ir po šių žodžių apsiverkė.
„Buvau restorano akcininkas, buvau gerbiamas žmonių. Valstybei sumokėjo daugiau nei 1 mln. litų mokesčių“, – sakė H.Daktaras.
Jis prašė bylą grąžinti iš naujo tirti prokuratūrai, tikino, kad nebuvo jokios „daktarų“ gaujos, tikino, kad nesusijęs su verslininko Sigito Čepo nužudymu, nes pastarasis buvo jo draugas.
„Nemanau, kad mane šis teismas išteisins, mano misija šiame gyvenime dar nebaigta, visada prašau Dievo manęs neapleisti. Jeigu manęs paklaustų, koks mano būtų priešmirtinis noras, atsakyčiau, kad noriu mirti laisvėje, savo namuose“, – sakė H.Daktaras ir po šių žodžių apsiverkė.
Kada Apeliacinis teismas skelbs verdiktą dėl Generalinės prokuratūros ir nuteistųjų skundų, kol kas nežinoma.
Kitame teismo posėdyje, kuris vyks gegužės 27 dieną, paskutinįjį žodį turėtų tarti kitas nuteistasis – Egidijus Abarius.
Generalinė prokuratūra mano, kad beveik prieš dvejus metus paskelbtas nuosprendis H.Daktaro byloje turėtų būti pakeistas – H.Daktaras turėtų būti nuteistas ir dėl nusikaltimų, dėl kurių buvo išteisintas. Kitą grupuotės kūrėją ir vadovą E.Abarių, kaip ir H.Daktarą, prašoma įkalinti iki gyvos galvos.
E.Abariui teismas skyrė laisvės atėmimą pataisos namuose 20 metų, iki nuosprendžio įsiteisėjimo ir įvykdymo paliko suimtą. Teisėjų kolegija E.Abarių pripažino vienu iš nusikalstamo susivienijimo kūrėjų ir vadovų, padariusiu tris labai sunkius ir keturis mažiau visuomenei pavojingus nusikaltimus. Pats kaltinamasis tiesiogiai žmonių nežudė.
E.Abarius dėl dvylikos nusikaltimų, iš kurių trys kaltinimai nužudymu ir du pasikėsinimu nužudyti, padarymo išteisintas, nenustačius, kad jis dalyvavo padarant šias veikas.
Tuo pačiu apeliaciniu skundu Generalinė prokuratūra prašo skirti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę su teisėsauga bendradarbiaujančiam buvusiam nusikalstamo susivienijimo dalyviui Rimvydui Žilinskui. Teismas jam skyrė realią laisvės atėmimo bausmę. Tuo metu prokuratūra mano, kad kaltę pripažinusiam ir tyrimui padėjusiam R.Žilinskui turi būti skirta švelnesnė bausmė.
Prokuratūra skunde taip pat rašo, kad nuteistieji turi atlyginti tūkstantines išlaidas.
2013 metų birželį paskelbtu nuosprendžiu Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad H.Daktaras padarė septynis labai sunkius, su kėsinimusi į žmogaus gyvybę susijusius nusikaltimus bei šešis lengvesnius nusikaltimus. Jis pats tiesiogiai dalyvavo nužudant du žmones, nusikalstamas veikas darė siekdamas savanaudiškų tikslų ir išsaugoti savo įtaką nusikalstamame pasaulyje.
Teismas konfiskavo kaltinamųjų turto už 550 tūkst. litų, nukentėjusiesiems priteisė 205,5 tūkst. litų turtinės ir 450 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo. Teismas pabrėžė, kad kaltinamųjų H.Daktaro ir E.Abariaus turto konfiskavimo klausimas turėtų būti išspręstas kitoje byloje, kurioje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nepagrįsto praturtėjimo.
H.Daktaro ir jo grupuotės narių byla teisme nagrinėta nuo 2011 metų gegužės.
Suėmimą H.Daktarui teismas skyrė dar 2008 metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada Henytė pasislėpė. Jis sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, 2009 metų rugsėjo 4 dieną.