2017 06 27 /2017 06 28

Teismo verdiktas: piketas prie Kauno restorano „Casa Della Pasta“ buvo neteisėtas

Kauno apylinkės teismas netenkino VDU doktoranto Tomo Marcinkevičiaus skundo, kuriuo jis prašė panaikinti jam skirtą baudą dėl protesto, organizuoto prie Kauno restorano ,,Casa Della Pasta”.
Solidarumo tinklo „Gyvenimas per brangus“ akcija
Solidarumo tinklo „Gyvenimas per brangus“ akcija / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

T.Marcinkevičiui policija buvo skyrusi 370 Eur baudą už tai, kad jis 2017 m. vasario 10 d. surengė neteisėtą protestą prie restorano ,,Casa Della Pasta”. Nustatyta, kad T.Marcinkevičius pažeidė Susirinkimų įstatymą, nes proteste dalyvavo daugiau nei 15 asmenų, kuriam organizuoti reikalingas Kauno miesto savivaldybės leidimas, – informuoja Kauno apylinkės teismas.

T.Marcinkevičius teisme teigė, jog likus kelioms valandoms iki protesto, jis apie tai elektroniniu paštu informavo Kauno savivaldybės administracijos direktorių, nors įstatymas numato, kad tai turi būti padaryta bent prieš tris dienas. Atsakymo, kaip pats teigė, nelaukė ir negavo.

Teisme jis bandė užginčyti policijos surašytą protokolą, aiškindamas, kad jame dalyvavo mažiau nei 15 asmenų ir kad nutarimą surašiusi tyrėja pašalinius asmenis nepagrįstai priskyrė prie protesto dalyvių. Skundą padavęs T.Marcinkevičius aiškino, kad jis nekvietė kitų asmenų prisijungti prie šio protesto. Anot jo, žmonės, ėję pro šalį, tai darė spontaniškai ir savarankiškai.

„Teismo posėdyje kelis kartus peržiūrėjus vaizdo įrašą ir nuotrauką, akivaizdžiai matyti, kad Laisvės alėja einantys žmonės, nesusiję su šiuo protestu, nesustoja ir praeina pro susirinkimo dalyvius“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas konstatavo, kad vaizdo įraše užfiksuota 18 protestuojančių asmenų grupė.

„Tai, kad visi šie žmonės dalyvavo susirinkime, patvirtina vieningai skanduojami šūkiai, laikomi plakatai, mušami būgnai“, – nustatė teismas.

Teismas, ištyręs visus įrodymus, peržiūrėjęs vaizdo įrašus, padarė išvadą, kad T.Marcinkevičius tinkamai savivaldybės apie susirinkimą neinformavo ir jos patvirtinto pažymėjimo protestui rengti negavo, todėl nutarimas paskirti administracinę nuobaudą yra pagrįstas ir teisėtas.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

„Nors protestuotojai ir padarė nemenką žalą mūsų restorano prestižui, tačiau tiesa išaiškėjo. Teismas nusprendė, kad organizuojamas protestas buvo neteisėtas. Reikia mokėti atsakyti už neteisėtai padarytus veiksmus“, – kalbėjo „Casa della pasta“ restorano savininkas Fabio Manconi.

„Casa della pasta“ ir darbuotojų konfliktas išgarsėjo po to, kai vienam restorano indų plovėjui, Jurgiui Valiukevičiui, einant iš darbo, nepažįstamas vyriškis tarpuvartėje įsakė „nemutinti vandens“. Darbuotojas tai suprato kaip grasinimą dėl bandymo organizuotis ir reikalauti geresnių darbo sąlygų. Kitas atleistas darbuotojas, kurio darbdaviai tvirtino apskritai nepažįstantys, negavo algos už paskutinį išdirbtą mėnesį.

Po kelių mėnesių viešinimo (mieste iškabinti prieš restorano savininkus pasisakantys plakatai, dalintos skrajutės, raginančios nesilankyti šioje maitinimo įstaigoje) ir protestų vienas „Casa della pasta“ savininkų su darbuotoju vis dėlto atsiskaitė. Bent jau taip teigia „Gyvenimas per brangus“ nariai. Pats restorano savininkas tai griežtai neigia.

VIDEO: Solidarumo tinklo „Gyvenimas per brangus“ akcija
VIDEO: Casa della pasta savininkas Fabio Manconi
VIDEO: Jurgis Valiukevičius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis