Tiriant kabelių Baltijos jūroje pažeidimus sudaryta trijų valstybių pareigūnų tyrimo grupė

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Baltijos jūros dugnu nutiestų interneto ryšio kabelių pažeidimų, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos prokuratūrų bei teisėsaugos institucijų vadovai nusprendė sudaryti Jungtinę tyrimo grupę.
Sniegas pajūryje
Sniegas pajūryje / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Jos veiklą užtikrins ir koordinuos „Eurojustas“, trečiadienio vakarą pranešė Generalinė prokuratūra.

„Jungtinės tyrimo grupės sudarymas yra viena iš efektyviausių ir pažangiausių tarpvalstybinio bendradarbiavimo formų baudžiamosiose bylose, suteikianti skirtingų valstybių pareigūnams galimybę itin greitai ir paprastai keistis aktualiais duomenimis, dalyvauti atliekant tyrimo veiksmus užsienio šalyse, naudotis Eurojusto teikiama finansine bei kita pagalba tokios grupės veiklai“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Susitarimas dėl šios Jungtinės tyrimo grupės sudarymo pasirašytas lapkričio 26 dieną.

Ikiteisminis tyrimas dėl kabelio tarp Lietuvos ir Švedijos pažeidimo arba nutraukimo Lietuvoje atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už terorizmą.

Anot prokuratūros, šio ikiteisminio tyrimo metu renkant reikšmingus duomenis ir nustatant faktines povandeninių kabelių pažeidimą arba nutraukimą lėmusias aplinkybes, siekiama išsiaiškinti, ar kabeliai sugadinti tyčiniais veiksmais siekiant diversinių, teroristinių tikslų ar konstatuoti pažeidimai įvyko dėl kokių nors kitų priežasčių.

Organizuoti ir vadovauti šiam ikiteisminiam tyrimui pavesta Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentui, tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Švedijos kapitalo telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ lapkričio 18 dieną pranešė, kad lapkričio 17-ąją buvo pažeistas vienas iš trijų Baltijos jūra nutiestų ryšio kabelių iš Švedijos į Lietuvą. Vėliau šią informaciją patvirtino ir pareigūnai Stokholme.

Tą pačią dieną Suomijos operatorius „Cinia“ pranešė, kad dėl nežinomų priežasčių nutrauktas Helsinkį ir Vokietijos Rostoko uostą jungiantis kabelis.

Vėliau Vokietija ir Suomija pranešė, kad pradėjo tyrimą ir įspėjo apie „hibridinio karo“ grėsmę.

Lietuvos politikai tvirtino įtariantys, kad incidentai susiję su Rusijos sabotažu, o šalies vadovas Gitanas Nausėda sakė, kad kol kas anksti daryti išvadas apie šių pažeidimų priežastis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai