„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tiriant naktinio matymo prietaisų pardavimą vienintelis suimtasis paleistas į laisvę

Teisėsaugai tiriant galimą sukčiavimą parduodant naktinio matymo prietaisus Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT), vienintelis suimtasis šią savaitę buvo paleistas į laisvę, jam skirta lengvesnė kardomoji priemonė.
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tai BNS penktadienį patvirtino Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovė Modesta Zdanauskaitė.

Ji atsisakė detalizuoti, kada ir į kokią kardomąją priemonė pakeistas suėmimas.

„Kardomoji priemonė šiandien yra pasikeitusi, jau nebesuimtas“, – nurodė ji.

Vienam iš įtariamųjų atstovaujantis kontoros „Sorainen“ advokatas Darius Raulušaitis BNS sakė, kad šiuo metu tyrime sulaikytų asmenų nėra, o anksčiau suimtas įtariamasis paleistas trečiadienį.

„Prokuroras kreipėsi dėl keturių asmenų suėmimo. Tris teismas iš karto atmetė, vieno net sulaikymą pripažino neteisėtu, nes skundas buvo paduotas. Jeigu būtų paduotas dėl kitų, ko gero, irgi nežinia, kaip ten būtų buvę. Vieną suėmė, bet paskui aukštesnės instancijos teismas panaikino tą suėmimą“, – teigė D. Raulušaitis.

Jis patvirtino, kad įtarimai be keturių fizinių asmenų pateikti įmonėms „Ados pro“ ir „Ados-Tech“. Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenimis, parduodamos VSAT naktinio matymo prietaisus šios bendrovės veikė kaip partneriai.

„Iš tikrųjų, taip, bet šią akimirką nelabai norėtume teikti platesnių komentarų. Ruošiamės su klientais komentarus pateikti kitą savaitę. (...) Kol kas susidariusią situaciją vertiname kaip didžiulį nesusipratimą“, – teigė advokatas paklaustas, ar minėtos dvi bendrovės ir yra ikiteisminiame tyrime įvardyti juridiniai asmenys.

„(Įmonių darbuotojai – BNS) dirba kaip įprastai. Yra tų įtarimų, bet komentarus dėl įtarimų turinio ir esmės bandysime kitą savaitę pateikti“, – pakartojo D. Raulušaitis.

Europos prokuratūra ir FNTT trečiadienį pranešė tiriančios galimą įmonių ir asmenų sukčiavimą bei dokumentų klastojimą už 1,2 mln. eurų parduodant naktinio matymo prietaisus VSAT.

Dėl galimo didelės vertės sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo įtarimai pateikti keturiems fiziniams ir dviem juridiniams asmenims.

Anot FNTT, vienas įtariamasis buvo suimtas mėnesiui, kitiems skirtos lengvesnės kardomosios priemonės. Tyrime apklausta 13 liudytojų, atlikti kiti būtini procesiniai veiksmai.

Tyrimo duomenimis, 2022-ųjų pradžioje valstybinė institucija po viešojo pirkimo procedūrų sudarė pirkimo ir pardavimo sutartį su dviem bendrovėmis dėl naktinio matymo prietaisų įsigijimo. Pasirašius sutartį institucijai perduoti 234 prietaisai, kurie galimai neatitinka pirkimo sąlygų.

FNTT teigimu, pirkimas vykdytas įgyvendinant Europos Sąjungos Vidaus saugumo fondo skubios pagalbos priemonės lėšomis finansuojamą projektą.

Paskelbus apie tyrimą, VSAT atstovas Giedrius Mišutis BNS nurodė, kad nė vienam tarnybos darbuotojui įtarimai nepateikti. Ikiteisminis tyrimas vykdomas nuo pernai, tuo metu naktinio matymo prietaisai naudojami ir yra veikiantys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“