Tris autobusus Vilniuje nuvaręs vaikinas vėl teisme: „Tikrinau, kaip dirba teisėsauga“

Prieš dvejus metus Vilniaus autobusų vairuotojo kėdę neteisėtai išbandęs Vitalijus Tanana trečiadienį vėl atsidūrė teisiamųjų suole. Vaikinui ši istorija paprastai nesibaigė. Dėl laiku neatliktos viešųjų darbų bausmės vilniečiui gresia areštas.
Vitalijus Tanana
Vitalijus Tanana / Viktorijos Savickos / 15min nuotr.

Trečiadienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme po dvejų metų pertraukos vėl apsilankė dėl trijų autobusų pagrobimo nuteistas V.Tanana.

Vaikinas negali atsikratyti to paties nusikaltimo šešėlio. V.Tananai iki bausmės atlikimo liko mažiau negu 30 valandų viešųjų darbų, tačiau iki nustatyto termino jis nesuspėjo jų atlikti.

Iki bausmės atlikimo buvo likę nebedaug

Po dviejų autobusų pagrobimo ir trečiojo bandymo parduoti dalimis, V.Tananą ir jo draugus nuspręsta nuteisti lygtinio laisvės atėmimo bausmėmis. Prieš dvejus metus paskirta bausmė būtų įvykdyta kitų metų balandžio mėnesį.

„Gaila, kad neišlaukiau, nebedaug buvo likę“, – atviravo V.Tanana.

Viktorijos Savickos / 15min nuotr./Tris autobusus Vilniuje pavogusių jaunuolių teismas
Viktorijos Savickos / 15min nuotr./Tris autobusus Vilniuje pavogusių jaunuolių teismas

Vaikinas tikino, kad laikytis bausmės sąlygų sekėsi sunkiai, todėl sugalvojo, kaip pergudrauti sistemą. Teismo nuosprendžiui įsigaliojus jis privalėjo laikytis laisvės apribojimo ir nuo 22 valandos vakaro iki 6 valandos ryto būti namuose.

Šios sąlygos vaikinas išvengė įsigydamas individualios veiklos pažymėjimą. Jo teigimu, nustatytą terminą jis traktavo kaip darbo laiką, tad taip nepraleido naktinio sostinės gyvenimo ir vakarėlių.

Dėl bausmės teko mesti darbą

Už įvykdytus pagrobimus ir autobuso suniokojimą V.Tananai buvo paskirta 100 valandų išdirbti sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar organizacijose. Taip pat vaikinas turėjo pradėti dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

V.Tanana įvykdė didžiąją dalį šios bausmės, tačiau dėl laiko trūkumo neatlikta liko beveik 30 valandų viešųjų darbų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Vilnietis pasakojo, kad nespėjo, nes bausmės atlikimo ir jo darbo laikai nuolat sutapdavo. Dėl šios priežasties vaikinas išėjo iš darbo.

„Iš darbo išėjau, nes ir viešieji darbai, ir darbas prasidėdavo gana anksti“, – kalbėjo V.Tanana.

Gal būtų buvęs ir ketvirtas kartas, negali žinoti.

Skirtą bausmę vaikinas atlieka katalikiškoje organizacijoje „Lietuvos Caritas“. Ten jis yra atsakingas už budėjimus ir bendrosios tvarkos palaikymą.

Advokato atsisakęs V.Tanana teismo posėdyje pateikė pasižadėjimą, kad greitu metu pabaigs vykdyti paskirtą bausmę.

Planavo pasivažinėti ir ketvirtą kartą

V.Tanana tikino, jog buvo minčių sėsti ir į ketvirtąjį autobusą, tačiau ir to padaryti nebesuspėjo.

„Gal būtų buvęs ir ketvirtas kartas, negali žinoti“, – juokėsi V.Tanana.

Pareigūnai vaikiną bei jo draugus sugavo po trečiojo autobuso pagrobimo. Vaikinai nusprendė autobusą parduoti dalimis, o kad teisėsaugos pareigūnai jo nerastų, nugabeno į šalia Vilniaus esantį miestelį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Kaltinamasis pasakojo, jog jau po pirmųjų pagrobimų tikėjosi pareigūnų vizito. Jo tikinimu, išsisukti pavyko tik todėl, kad mieste esančios prastos rezoliucijos kameros nesugebėjo užfiksuoti vairuotojo veido.

Darė gera taboro gyventojams

Vaikinas sako, kad autobusų pagrobimai buvo žaidimas su sostinės teisėsauga ir jų galimybių bandymas. Esą autobusus specialiai palikdavo tam tikrose vietose, kad šie būtų surasti arba apgadinti.

Vaikinas sakė, kad antrąjį autobusą paliko tabore. Tai padarė eksperimento dėlei. Jam buvo įdomu, kaip greitai vietiniai gyventojai išardys autobusą ir pradės prekiauti jo dalimis.

„Antrą kartą specialiai palikau autobusą tabore, galvojau, kad vietiniai patys išsirinks ir išsiparduos“, – apie planus kalbėjo nuteistasis.

Telefonas brangesnis už autobusą

V.Tanana sakė tikintis, kad nepadarė jokios materialios žalos Vilniaus miesto savivaldybei. Nors vienas autobusas ir buvo suniokotas, vaikinas sako, kad jis ir toliau važinėja pirminiais maršrutais.

Kai sakė septyni šimtai eurų, galvojau net mano telefonas aštuonis kainuoja.

Vaikinas tikino, jog po 2017 metais pateikto sprendimo yra nusivylęs Lietuvos teisine sistema. Vilniaus viešasis transportas civiliniame ieškinyje pateikė, jog autobuso likutinė vertė vos 700 eurų. Ši suma vaikino neišgąsdino.

„Kai sakė, kad septyni šimtai eurų, galvojau, net mano telefonas aštuonis kainuoja“, – juokėsi V.Tanana.

Viktorijos Savickos / 15min nuotr./Tris autobusus Vilniuje pavogusių jaunuolių teismas
Viktorijos Savickos / 15min nuotr./Tris autobusus Vilniuje pavogusių jaunuolių teismas

Po ekspertizės ši suma pakilo keletą kartų ir autobusas „pabrango“ iki 6500 eurų. Teismo sprendimu vaikinai turėjo atlyginti po 3 917 eurų žalos. Teisėjos tikinimu, visa žala buvo atlyginta laiku.

„Nesupratau, kodėl kaina taip keitėsi. Autobusai perkami viešaisiais pirkimais, juos pigiau nuperka užsienyje, nudažo ir paleidžia“, – piktinosi vaikinas.

Aišku, tikiuosi, kad darbintis viešajam transporte neteks, nors iš tiesų jau ir patirties turiu.

Darbintis autobuso vairuotoju neketina

V.Tanana dėl padarytų nusikaltimų nesigaili, nes, pasak jo, buvo visai įdomu. Vaikinas viliasi, kad po praėjusių įvykių likimas neiškrės pokšto ir jam neteks eiti į darbo pokalbį Vilniaus viešojo transporto skyriuje.

„Aišku tikiuosi, kad darbintis viešajam transporte neteks, nors iš tiesų jau ir patirties turiu“, – kalbėjo vaikinas.

Kitas teismo posėdis numatytas po dviejų savaičių. Jame bus sprendžiama, ar skirti areštą V.Tananai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis