Pataisos namų atstovai BNS sakė, kad birželio mėnesį Lygtinio paleidimo komisija svarstė S.Pauliko prašymą ir jį atmetė. Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas ketina nagrinėti S.Pauliko skundą dėl jam nepalankaus komisijos nutarimo.
Tai jau antras nuteistojo mėginimas anksčiau laiko išeiti į laisvę. Pirmasis buvo nesėkmingas. Šiemet sausio 25 dieną Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė S.Pauliko skundą, kuriuo jis siekė panaikinti žemesnės instancijos teismo sprendimą nepaleisti jo į laisvę anksčiau laiko.
Devyneriems metams kalėti nuteisto ekspolicininko bausmės laikas baigiasi 2016 metų lapkričio 8 dieną. S. Paulikas dabar yra atlikęs daugiau nei pusę bausmės.
Pernai gruodžio 11 dieną Vilniaus pataisos namų Lygtinių paleidimo komisija nusprendė netenkinti S.Pauliko prašymo paleisti jį į laisvę anksčiau laiko, nes išdėstytos aplinkybės sudaro pagrindą manyti, kad S.Paulikas laisvėje vėl nesilaikys įstatymų ir nusikals. Lygtinio paleidimo komisijai buvo pateikti duomenys, kad 2009 metų gegužės 21 dieną S.Paulikas įkalinimo įstaigoje rastas neblaivus, už tai buvo dešimčiai parų uždarytas į baudos izoliatorių. Nuteistasis priklausomybę alkoholiui neigė, sakė, kad gali kontroliuoti alkoholio vartojimą.
Būdamas pataisos namuose S.Paulikas dirba ūkio aptarnavimo brigadoje valgyklos darbininku. Buvo šešis kartus skatintas.
Tada komisijos nutarimą nuteistasis taip pat apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismui. Tačiau teismas jo skundą atmetė, konstatavęs, kad S.Paulikas nuteistas už nesunkų ir sunkų nusikaltimus, sukėlusius ypatingą žalą visuomenei ir neatstatomas pasekmes – trijų mažamečių vaikų mirtį. Be to, nusikaltimus padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, pataisos įstaigoje baustas už alkoholio vartojimą.
S.Paulikas dėl tokio sprendimo pasiskundė Vilniaus apygardos teismui, manydamas, kad nepalankiam sprendimui įtakos turėjo žiniasklaidos pranešimai.
Vilniaus apygardos teismas keisti pirmos instancijos teismo sprendimo nematė pagrindo. Apsvarstęs jam pateiktus duomenis, socialinio tyrimo išvadą, teismas atkreipė dėmesį, kad nuteistasis nepažįsta savo probleminių sričių.
Teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad nusikaltimą įvykdė neblaivus policijos pareigūnas, jis žinojo, kas gresia už nukentėjusiųjų palikimą be pagalbos.
Neblaivaus patrulio S.Pauliko vairuojamas automobilis BMW 524 2007 metų lapkričio 7 dieną Skuodo rajone vidurdienį įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Vaikai buvo palikti be pagalbos, o kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo.
Du dešimtmečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas dešimtmetis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Avarijos kaltininkas iš įvykio vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje
Teismo sprendimu žuvusiųjų šeimoms S.Paulikas turi sumokėti po 150 tūkst. litų – iš viso 450 tūkst. litų. Artimieji žiniasklaidai anksčiau išsakė nuomonę, kad jų vaikus pražudęs vyras negali būti paleistas lygtinai.
Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad tą dieną S. Paulikas su draugais pietaudamas Aleksandrijos kavinėje „Gintagnė“ vartojo alkoholį. Teisme pavyko įrodyti, kad Skuodo patrulis vairavo neblaivus, nors jo kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta. Pats buvęs policininkas teisme tikino važiavęs blaivus, o esą avarija įvyko, kai jis bandė išvengti susidūrimo su kitu į kelią išbėgusiu vaiku. Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus.
Per visą Nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje nebuvo įvykdytas nė vienas nusikaltimas, per kurį gyvybė būtų atimta net trims mažamečiams vaikams. Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.