Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Tris vaikus suvažinėjusiam Skuodo policininkui Sauliui Paulikui pikta, kad teisėjai paleidinėja net pavojingus recidyvistus, o jį vis laiko nelaisvėje

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo už kraupią avariją nuteisto Sauliaus Pauliko skundą dėl jam netaikomo lygtinio paleidimo.
Saulius Paulikas
Saulius Paulikas / „Scanpix“ nuotr.

Klausimą dėl jo lygtinio paleidimo sprendę komisijos nariai ir teisėjai jokio dėmesio neskyrė nei Sauliaus Pauliko reabilitacijos pažangai, nei „charakterio dominuojantiems bruožams“.

Taip mano pats nuteistasis, atkakliai siekiantis lygtinio paleidimo.

Tarp jo argumentų teismams yra pastaba, kad kiti už tragiškas avarijas nuteisti asmenys bausmę atlieka atvirojoje kolonijoje.

Tuo tarpu jam, kaip buvusiam pareigūnui (Skuodo policijos patruliui), tenka sunkiai sėdėti pataisos namuose.

Be to, savo skunde Vilniaus apygardos teismui 33 metų S.Paulikas atkreipė dėmesį, kad netrukus jis bus atlikęs jau du trečdalius jam skirtos bausmės (lygtinis paleidimas galimas suėjus pusei termino). S.Pauliko žiniomis, po dviejų trečdalių bausmės teisėjai yra linkę paleidinėti į laisvę net pavojingus recidyvistus, tuo tarpu jis atkakliai laikomas už spygliuotų vielų.

Kaip žinoma, automobilį BMW neblaivus vairuodamas S.Paulikas tris ketvirtokus Skuodo rajono Aleksandrijos gyvenvietėje partrenkė 2007 metų lapkričio 7 dieną, trečiadienį, apie 14 valandą.

Bylos duomenimis, per miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Specialisto išvadoje nurodoma, kad priekiniais ratais įslydęs į Liepų gatvės kairę šalikelę, automobilis BMW 524, judėdamas apie 79 km/val. greičiu, šonu trenkėsi į ta pačia kryptimi einančius tris mažamečius pėsčiuosius.

Baudžiamoji byla dėl šios tragiškos avarijos buvo nagrinėjama visų instancijų teismuose, galutinis nuosprendis – 9 metai kalėjimo ir 900 tūkst. litų ieškinys žalai atlyginti.

S.Pauliko bausmės pradžia laikoma 2007 metų lapkričio 8 diena, pabaiga – 2016 metų lapkričio 8 diena.

„Kuo pasireiškė tas jo nenuoširdumas? Ką jis šiuo metu daro ne taip, kad neturi teisės toliau atlikinėti bausmę neizoliuotas nuo visuomenės?“, – atsakymų į šiuos klausimus pasigedo S.Pauliko advokatė.

Antradienio rytą Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo S.Pauliko skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2013 m. birželio 10 d. nutarties, kuria buvo atsisakyta leisti jam toliau atlikinėti nuosprendžiu paskirtą bausmę neizoliuotam nuo visuomenės.

Prieš tai S.Paulikas Vilniaus miesto apylinkės teismui skundė pataisos namų Lygtinio paleidimo komisijos jam nepalankų sprendimą.

S.Pauliko likimą sprendusi Komisija atsižvelgė į tai, kad S.Paulikas savo poelgiu padarė ypatingą žalą visuomenei ir sukėlė nepataisomas pasekmes.

Skunde aukštesnės instancijos teismui nuteistasi pabandė sudėlioti visus įmanomus argumentus, kodėl nusipelnė laisvės 

S.Paulikas priekaištauja, kad į laisvę jo nepaleidęs teismas vadovavosi ne lygtinio paleidimo, o bausmės tikslais, akcentuojamas yra tik jo padaryto nusikaltimo sunkumo.

Anot S.Pauliko, dabar jis ir pats supranta, kad jo padarytas nusikaltimas yra labai sunkus, o pasekmės bus neatstatomos netgi tuomet, jei jis praleis nelaisvėje visus 9 metus.

Nuteistasis pabrėžia, kad laisvėje turėtų darbą, o uždirbdamas daugiau galėtų greičiau atlyginti iš jo priteistus civilinius ieškinius.

S.Paulikui pikta, kad dėl lygtinio paleidimo sprendusi Komisija ir teismas neįvertino jo asmenybės.

Vienas iš lygtinio paleidimo siekiančio S.Pauliko argumentų – jo pakartotinio nusikaltimo rizika pagal „OASys“ metodiką dabar yra minimali, siekianti vos 9 balų (iš 168 galimų).

Vyras prašo atsižvelgti, kad nelaisvėje jis mokosi, dalyvauja įvairiose tobulėjimo programose, lanko sporto ir kultūros renginius.

Pastaruoju metu nelaisvėje S.Paulikas nė sykio nebaustas, tuo tarpu už gerą elgesį skatintas net 7 kartus.

Kartą šis nuteistasis netgi buvo paskatintas suteikiant jam papildomą ilgalaikį pasimatymą.

„Jau tikrai padariau visas reikiamas išvadas“, – teisėjams kartoja nuteistasis.

Tuo tarpu lygtinio paleidimo klausimą sprendusios komisijos nariams (išskyrus vieną, pateikusį atskirąją nuomonę – aut. past.) atrodo nenuoširdūs S.Pauliko teiginiai, kad jis suprato savo veiksmų pavojingumą ir gailisi dėl to ką padarė.

Pirmos instancijos teismas irgi sutiko, kad S.Paulikas nėra pakankamai įvertinęs savo praeities, padaręs išvadų, dėl kurių ateityje pasitaisys ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

Pagal skundžiamą teismo nutartį, jei S.Paulikas bus paleistas į laisvę jau dabar, bausmės tikslai nebus pasiekti, teisingumo principas liks neįgyvendintas.

Antradienį teismo posėdyje nuteistojo interesams atstovavo valstybės skirta advokatė. „Kuo pasireiškė tas jo nenuoširdumas? Ką jis šiuo metu daro ne taip, kad neturi teisės toliau atlikinėti bausmę neizoliuotas nuo visuomenės?“, – atsakymų į šiuos klausimus pasigedo S.Pauliko atstovė.

Advokatė apibendrino: „Nieko tokio realiai blogo atlikinėdamas bausmę jis nepadarė, todėl tikrai galima taikyti lygtinį paleidimą.“

Teismo kolegija, kurią sudaro Vladislavas Lenčikas (pranešėjas), Virginija Švedienė ir Algimantas Valantinas, verdiktą dėl skundo žada skelbti rugpjūčio 1 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos