Trispalvę išniekinusiems plungiškiams – dar po vieną teistumą

Plungės apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, ne kartą teistus plungiškius – 24-erių V. G. ir 33-ejų A. V. – pripažino kaltais dėl Lietuvos valstybės vėliavos išniekinimo.
Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija
Trispalvė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šių metų vasario 26 d. Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai gavo vieno Plungėje esančio daugiabučio namo bendrijos atstovo pranešimą, kad nuo pastato dingo trispalvė.

Tiriant įvykio aplinkybes buvo nustatyta, kad vėliavą su laikikliu nuo daugiabučio sienos vasario 25-osios vakarą nuplėšė ten siautėję V. G. ir A. V.

Miesto kameros užfiksavo, kaip abu vyrai nuplėštą vėliavą vilko grindiniu, o vėliau ją pakabino ant šviesoforo konstrukcijos. Dėl šio įvykio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo tyrimą.

Abu kaltinamieji savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Jų teigimu, jie tenorėję pajuokauti ir tikslo išniekinti Trispalvę neturėję.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Mindaugas Vilnius pažymėjo, kad „už valstybės simbolių išniekinimą, nepaisant tokių veiksmų motyvų, yra baudžiama įstatymo numatyta tvarka. Už valstybės simbolių išniekinimą gresia bauda arba laivės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų“, – teigė prokuroras.

Tokie V. G. ir A. V. veiksmai teismo buvo įvertinti kaip viešas pasityčiojimas iš Lietuvos valstybės vėliavos, konstatuota, kad kiekvieno jų veika atitinka požymius nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 127 straipsnyje („Valstybės simbolių išniekinimas“).

Teismo sprendimu V. G. skirta 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė su įsipareigojimu visą bausmės vykdymo laiką neišeiti iš namų nuo 22.00 valandos vakaro iki 6.00 valandos ryto, pradėti dirbti ar būti registruotam Užimtumo tarnyboje.

Skirdamas bausmę A. V., teismas subendrino ją su ankstesne bausme ir jam paskyrė galutinę 2 metų laisvės apribojimo bausmę, paskiriant įpareigojimus: visą bausmės vykdymo laiką tęsti darbą, 6 mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų