Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prokurorės Nijolės Bareikienės byla – tarsi Vilniaus teisėjų papirkinėjimo pradžiamokslis

Tyrimas dėl buvusios prokurorės Nijolės Bareikienės baigtas, pažinčių teisėsaugoje ieškoję vilniečiai nubausti. Generalinė prokuratūra baigė tirti korupcija įtariamos buvusios Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės N.Bareikienės baudžiamąją bylą. Šiuo metu rašomas kaltinamasis aktas, planuojama, kad be buvusios prokurorės teismui bus perduoti dar keturi kaltinamieji, BNS sakė bylos tyrimą kontroliuojantis prokuroras Justas Laucius.

Bylos duomenimis, R.Zelenovas verslininkui pasakęs, kad bylos nutraukimas kainuos 3000 eurų. Jis nurodė, kad pinigus turi perduoti jam, perduotus pinigus „prokurorams nuneš“. Verslininkas sutiko, tačiau auditoriui ėmus prašyti avansu 3000 eurų, pasakė, kad pinigus sumokės tik tada, kai ši byla bus nutraukta. R.Zelenovas su tuo sutiko. Nors ir žadėjo, tačiau baudžiamoji nebuvo nutraukta.

Vykdydamas I.Šifrino pavedimą, jis nuvyko į Vilniaus miesto 2 policijos komisariatą, kuriame anksčiau yra dirbęs tardytoju, todėl turėjo pažįstamų, ir susitiko su šios bylos tyrėju. Šis pasakė, kad nuo jo niekas nepriklauso, nes jis vykdo Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorės nurodymus, nuo kurios viskas ir priklauso.

Tada jis kreipėsi į savo pažįstamą Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorą ir klausė, ar jis pažįsta tą prokurorę. Prokuroras pasakė, kad ją pažįsta tik iš matymo, todėl dėl pagalbos jis nesiruošia su ja kalbėtis. Tada R.Zelenovas nuėjo pas Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorę N.Bareikienę ir papasakojo apie bylos aplinkybes. N.Bareikienė pažadėjo pakalbėti su su kolege. Kito susitikimo metu nurodė, kad kalbėjo su šia prokurore, kuri pasakė, kad reikalingas „Statros“ oficialus prašymas dėl tos bylos nutraukimo.

I.Šifrinas R.Zelenovui pranešė, kad byloje pasikeitė tyrėjas. Naująją tyrėją R.Zelenovas pažinojo, todėl nuvykęs į Vilniaus miesto 2-ajį policijos komisariatą, jis bandė paklausti dėl bylos eigos, bet policijos tyrėja atsisakė pasakoti.

Tų metų gruodžio 2 dieną baudžiamuoju įsakymu buvo nubaustas ir bendrovės „Agro Navis Group“ bei viešosios įstaigos „Centrum Educatus“ direktorius Sergejus Monašovas, kuris už 6000 eurų kyšį bandė išvengti baudžiamosios atsakomybės. S.Monašovas už savo veiksmus gavo 12537 eurų baudą. Kadangi vyras buvo sulaikytas dvi paras, paskirta bauda buvo keliais šimtais sumažinta.

2012 metais verslininkas buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl sukčiavimo ir dokumento klastojimo. Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas dėl suklastoto Lietuvos edukologijos universiteto rektoriaus parašo garantijoje, kuria Lietuvos edukologijos universitetas garantavo 426 000 litų (123 378 eurų) kredito suteikimą viešajai įstaigai „Agro navis“ ir dėl to „Agro navis“ apgaule Grigiškių kredito unija suteikė 426 000 litų paskolą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius, kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?