Pernai ugniagesiai gavo beveik 890 melagingų pranešimų, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
„Ugniagesiams be reikalo išvykus į įvykio vietą, tuo metu kitoje vietoje iš tiesų įvykus nelaimei, pagalbos gali būti sulaukta per vėlai. Kartais tai gali kainuoti net žmogaus gyvybę, jau nekalbant apie patiriamus materialinius nuostolius“, – teigia gelbėtojai.
Jie primena, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekso 186 straipsnis numato, kad melagingas priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas užtraukia baudą nuo 86 iki 173 eurų arba administracinį areštą iki 30 parų.
To paties kodekso 188(20) straipsnis reglamentuoja, kad skambinimas pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 86 iki 144 eurų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.
Baudžiamojo kodekso 285 straipsnio 2 dalyje reglamentuojama, kad tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialiosios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.