Aktuali problema, anot ugniagesių, švenčių metu masiškai naudojamos pirotechnikos priemonės. Įsigyti jas reikėtų tik parduotuvėse, o prieš naudojant atidžiai perskaityti instrukcijas. Uždegti jas saugiu atstumu nuo žmonių, pastatų ir automobilių.
Svarbu – skaityti instrukcijas
Naudojant fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipti jų į žmones. Pirotechnikos priemones būtina statyti tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš uždegant, nukreipti jas į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu. Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechnikos priemonės. Tad jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, prie jo reikėtų nesiartinti mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Negalima jo ardyti arba uždegti iš naujo.
Kad neatsargiai paleistos pirotechnikos priemonės nesukeltų gaisrų, gyventojams patariama iš balkonų išnešti degias, greitai užsiliepsnojančias medžiagas.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba taip pat prašo gyventojų nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, prieš išvykstant iš namų, išjungti iš elektros tinklo elektrinius šildymo prietaisus ir nepalikti besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos. Pastebėjus gaisrą, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.
Žuvo naujų metų dieną
Pernai, šventiniu laikotarpiu Klaipėdos apskrityje kilo 26 gaisrai. Aukų pareikalavo Klaipėdos mieste, daugiabučio gyvenamojo namo buto virtuvėje kilęs gaisras – jame žuvo garbingo amžiaus senolis.
Skaudi nelaimė įvyko dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Kituose incidentuose dar du žmonės buvo traumuoti, jiems prireikė medikų pagalbos. Šventiniu periodu daugiausiai gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje, jų priežastys – neatsargus elgesys su ugnimi, krosnių, židinių bei dūmtraukių, elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.
Būtina išsivalyti dūmtraukius
Norint išvengti skaudžių nelaimių, būtina pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu: susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, atsargiai elgtis su ugnimi – nerūkyti lovose, nepalikti neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais, nepalikti be priežiūros gaminamo maisto ant viryklių ar krosnelių.
Svarbu įsitikinti, kad daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais nebūtų užkrauti balkonai, lodžijos, liukai, angos ir išėjimai, skirti žmonėms evakuoti. Pavojinga bendro naudojimo patalpose kaupti nenaudojamus namų apyvokos daiktus, šiukšles, greitai užsidegančias ir degias medžiagas.