Ugniagesiai per „Facebook“ dalija šilumą: kas yra tikrasis turtas ir kas padeda jį saugoti

Ugniagesiai gelbėtojai savojoje "Facebook" paskyroje pastarosiomis dienomis pasidalijo keliais prevenciniais proginiais pranešimais, kurie iš tiesų yra aktualūs visus metus. Gaisrininkai ragina saugoti šeimą ir kiekvieno jos nario gyvybę.
Temos iliustracija
Temos iliustracija / Nuotrauka iš VPGT „Facebook“ profilio

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (VPGT) feisbuke buvo atkreipusi dėmesį, kad gegužės 15-oji minima kaip Šeimos diena – gyventojai dar sykį paraginti pasirūpinti jos saugumu.

Esame įpratę saugoti turtą: apdrausti automobilius, namus, net telefonus... Bet mums, ugniagesiams, visada labai skaudu matyti, kai netenkama artimųjų.

„Šeima – pats didžiausias mūsų gyvenimo turtas. Joje – meilė, šiluma, artumas, paguoda, džiaugsmas, visos kitos vertybės. Ir tai yra kur kas daugiau nei bet koks materialusis turtas, – cituojamas Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos vyriausiasis specialistas Edvinas Bagdonavičius. – Dabartiniame gyvenime esame įpratę saugoti turtą: apdrausti automobilius, namus, net telefonus... Bet mums, ugniagesiams, visada labai skaudu matyti, kai nukenčia ŠEIMA, kai netenkama artimųjų.

Deja, neretai supratimas, kad buvo galima savo šeima pasirūpinti, žmones aplanko pavėluotai. Dūmų detektoriai juk nebrangūs, jie gali išgelbėti ne vieną gyvybę. O paprasčiausias atidumas prie vandens telkinių, gali padovanoti daug laiko, kad galėtume džiaugtis juo kartu su šeima. Netgi saugiai įrengta laužavietė, gali padėti išvengti nemalonumų. Juk iš tiesų, kartais tik pakanka priminti: užsisek saugos diržą, nebrisk giliau...“

E.Bagdonavičiaus teigimu – pasaulis kupinas turtų, bet ŠEIMĄ turime vieną: „Mylėkime, gerbkime, ir svarbiausia, nepamirškime ją saugoti“.

PAGD nuotr./Edvinas Bagdonavičius
PAGD nuotr./Edvinas Bagdonavičius

Tuo metu kitame VPGT „Facebook“ paskyros įraše minima, kad kilus gaisrui bute, ugnis greitai plinta. Po minutės kitos galima užtrokšti dūmuose. Todėl ugniagesiai gelbėtojai pataria negaišti laiko ir skubiai išeiti iš pastato į lauką.

Kokias klaidas, kilus gaisrui bute, daro gyventojai?

  • Išplitus ugniai, bando ją gesinti, neįvertindami rizikos;
  • Skuba ieškoti dokumentų, pinigų, brangenybių;
  • Išeidami pamiršta kartu išsivesti vaikus ar kitus artimuosius.

Kilus gaisrui, gyventojai dažnai puola ieškoti dokumentų, pinigų, brangenybių, bet pamiršta kartu išsivesti vaikus ar kitus artimuosius.

Beje, prieš išeidami į laiptinę gaisro metu, būtinai patikrinkite buto durų rankeną, ar ji nėra įkaitusi. Įsitikinkite, ar išeiti saugu, ar laiptinėje nėra prisikaupę daug dūmų.

PAGD iliustracija/Temos iliustracija
PAGD iliustracija/Temos iliustracija

Vien šiais metais Lietuvoje daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose kilo 252 gaisrai. Jų metu iš pavojingos gaisro zonos buvo evakuoti 134 gyventojai (2022 m. – 38).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis