Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ugniagesio šeimą pražudžiusios avarijos byla peržiūrima: nuteisto I.Cvetkovo advokatas bausmę vadina kerštu

Prieš dvejus su puse metų šiurpioje avarijoje žuvo ugniagesio Ramūno Dargužo šeima – pats vyras, žmona ir trimetė dukrelė, gyva liko tik vyresnėlė. Artimieji vis dar negali atsikvėpti ir toliau varsto teismų duris. Sausį Plungės rajono apylinkės teismas avariją sukėlusiam Igoriui Cvetkovui paskyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę, o žuvusiojo artimiesiems iš nuteistojo priteisė apie 300 tūkstančių eurų. Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas vėl atvertė šią bylą ir pradėjo nagrinėti apeliacinį skundą.
Igoris Cvetkovas ir jo gynėjas V.Martyšius
Igoris Cvetkovas ir jo gynėjas V.Martyšius / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Nuteistasis I.Cvetkovas su savuoju advokatu įrodinėja, kad yra neįgalus ir negali atlikti paskirtos bausmės, esą ji yra antihumaniška. Pirminį nuosprendį vairuotojas vadina valstybės kerštu pirmą kartą suklydusiam žmogui.

Šiurpi kaktomuša užmiesčio kelyje

Šiurpi nelaimė kelyje Šiauliai–Palanga, Plungės rajone, įvyko 2015 metų spalio 4 dienos vakarą. Nustatyta, jog avarijos metu I.Cvetkovas buvo neblaivus, jam nustatytas 1,68 promilės girtumas. Ekspertai nustatė, jog lemtingą vakarą I.Cvetkovas, vairavęs „Hyundai Galloper“ išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir sudarė kliūtį priešais atvažiuojančiam BMW automobiliui, kurį vairavo R.Dargužas. Siekdamas išvengti susidūrimo šis metėsi į atsilaisvinusią juostą, tačiau į ją sugrįžo ir I.Cvetkovas. Kaktomuša susimušus automobiliams žuvo trys žmonės, gyva liko tik dabar jau 14 metų mergaitė Emilija, likusi našlaite ji gyvena su močiute.

Plungės rajono apylinkės teismas sausį I.Cvetkovą pripažino kaltu dėl avarijos ir jam paskyrė dešimties metų laisvės atėmimo bausmę atviroje kolonijoje, o žuvusiojo artimiesiems priteisė apie 300 tūkstančių eurų, iš jų didžiausia suma, 100 tūkstančių eurų priteista tėvų netekusiai Emilijai.

Negali atlikti bausmės

Avarijos metu sužalotas ir pats I.Cvetkovas bei kartu važiavę keleiviai. I.Cvetkovui buvo amputuota kairė ranka, dešinioji kelis kartus operuota. Teismo sprendimu nepatenkintas I.Cvetkovas bando įrodyti, jog yra nepajėgus atlikti dešimties metų įkalinimo bausmę.

„Kairės rankos aukštai nėra, jis apsitarnauti negali, kita triskart operuota, nervai bandyti atstatyti. Tiesą sakant, į įkalinimo vietą jis turi vežtis du pagalbininkus, jie turi valgant, atliekant būtiniausius reikalus padėt. Ar tai gali skirti įkalinimo įstaiga? Manau, kad negali“, – ketvirtadienį teisme sakė jo advokatas Vidmantas Martyšius, paprašęs teismo skirti ekspertizę, kurioje būtų atsakyta į klausimą, ar dėl galimų sužalojimų ir psichinės būklės I.Cvetkovas yra pajėgus atlikti dešimties metų įkalinimo bausmę.

Neteisinga, kad visa neturtinė žala buvo priteista iš kaltinamojo. Esą kaltė tenka ir R.Dargužui, kuris metėsi į priešpriešinę eismo juostą, nors galėjo sulėtinti ir pasitraukti į kelkraštį.

V.Martyšiaus teigimu, visa šeima gydosi pas psichiatrą. Teisėjos paklaustas I.Cvetkovas teigė, jog jam nustatyta depresija, jis lankosi pas psichiatrą, vartoja vaistus.

„Ginu ne nusikaltimą, ginu žmogų“, – teismui sakė V.Martyšius. Jo teigimu, neteisinga, kad visa neturtinė žala buvo priteista iš kaltinamojo. Esą kaltė tenka ir R.Dargužui, kuris metėsi į priešpriešinę eismo juostą, nors galėjo sulėtinti ir pasitraukti į kelkraštį.

Be to, advokato teigimu, paskirtas neturtinės žalos dydis yra neadekvatus, nes neatitinka jo finansinių galimybių.

Dešimties metų laisvės atėmimo bausmę advokatas įvardijo kaip neproporcingą, antihumanišką.

„Tai kerštas pirmą kartą taip suklydusiam žmogui“, – sakė V.Martyšius.

Teismo salėje susirinkę žuvusios šeimos artimieji, tiek dukros M.Dargužienės netekusi moteris, tiek sūnaus netekęs tėvas bei kiti šeimos nariai, stebėjosi tuo, ką išgirdo. Artimieji tikino, jog jų visa šeima išgyvena tam tikrą depresiją.

Patenkino vieną prašymą

Apeliaciniame skunde I.Cvetkovo advokatas nurodė, kad Plungės apylinkės teisme padaryta esminių Baudžiamojo proceso pažeidimų, kurie sutrukdė nešališkai išnagrinėti bylą. Neteisingai buvo nustatytos faktinės aplinkybės. Esą iš ekspertizių buvo ištraukti įrodymai, palankūs žuvusiojo pusei.

Motyvuota, jog eismo įvykio vieta buvo apžiūrėta tik kitą dieną po avarijos, kai išvakarėse ugniagesiai nuplovė kelią. Esą ir užfiksuotos padangų žymės yra klaidinamos, nes keliu pravažiuoja šimtai automobilių.

Apeliaciniame skunde I.Cvetkovo advokatas nurodė, jog R.Dargužo kraujyje rasta morfino, esą tai nurodo, jog jo reakcija įvykio metu galėjo būti sulėtėjusi. Prokuroras J.Sykas patikslino, jog morfinas vyrui buvo suleistas jau po įvykio, reanimuojant sužalotąjį.

Be to, anot prokuroro, atlikti bausmę I.Cvetkovas pagal įstatyme numatytus kriterijus yra pajėgus, išimtis svarstytina tokiu atveju, kai žmogus būna netekęs abiejų galūnių.

„Jei neamputuotos rankos būklė blogėtų, atlikdamas bausmę jis galėtų kreiptis į administraciją, inicijuoti procedūrą“, – sakė prokuroras, siūlęs netenkinti apeliacijoje išdėstytų prašymų.

I.Cvetkovas siekė, jog apeliaciniame teisme iš naujo būtų apklausti ekspertai, atnaujintas įrodymų tyrimas ir atlikta psichiatrinė ekspertizė, įvertinanti, ar jis gali atlikti bausmę.

Teismo kolegija nusprendė tenkinti vienintelį prašymą ir atlikti psichiatrinę ekspertizę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos