„Baudžiamasis kodeksas už plėšimą numato maksimalią šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Teismas pagrįstai už kiekvieną nusikalstamą veiką R.Š. skyrė laisvės atėmimo bausmę, artimą sankcijoje numatytam bausmės vidurkiui, tačiau jas subendrinus dalinio sudėjimo būdu, įvertinus kaltinamojo asmenybę, padarytą nusikalstamų veikų kiekį ir pavojingumo laipsnį, pagrįstai R.Š. skirta griežtesnė laisvės atėmimo bausmė“‚ – teismo sprendimą komentavo ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Kauno miesto apylinkės prokuratūros Trečiojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokurorė.
Valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė teisme pateikė kartu su Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato tyrėjais surinktus įrodymus, kad kaltinamasis R.Š. per du mėnesius, panaudodamas fizinį smurtą, apiplėšė devynias Kauno miesto gyventojas, iš kurių atėmė rankinės, kai kurias nesunkiai sužalojo.
„Moterys buvo užpultos netoli jų namų neapšviestose vietose. Iš jų buvo atimtos rankinės su asmeniniais daiktais. Moterims padaryta apie 9 tūkst. litų turtinė žala“‚ – įvykio detales vardijo prokurorė.
Teismas taip pat patvirtino nukentėjusiųjų pateiktus civilinius ieškinius neturtinei ir turtinei žalai atlyginti – kaltinamasis turės atseikėti apie 29 500 litų.
Be to, R.Š. privalės atlyginti daugiau nei 10 tūkst. litų padarytą turtinę žalą Valstybinei ligonių kasai bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai už nukentėjusiųjų gydymą bei joms mokėtą ligos pašalpą.