Atlikus šiuo atveju privalomas teisines procedūras, tikimasi, kad sulaikytasis iš Kaliningrado srities bus atgabentas į Lietuvą.
„Mes negalime prognozuoti, kiek viskas gali užtrukti. Tikriausiai Rusija neišduos jo Lietuvai, jei nepanaikins pabėgėlio statuso. Bet, kadangi jis mūsų prašymu sulaikytas, tikėkimės, kad šis statusas bus panaikintas ir pagal ekstradiciją A.Geležius bus perduotas Lietuvai“, – 15min penktadienį teigė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Dainius Zubas.
Agentūrai BNS šis kriminalistas sakė, kad Rusijos teisėsauga sprendžia dėl pabėgėlio statusą turinčio lietuvio išdavimo Lietuvai.
„Pagrindinė bėda buvo, kad jis turėjo pabėgėlio statusą Rusijoje oficialiai, ir tai buvo kliūtis jį perduoti. Policija, aišku, dirbo savo darbą. Dabar įsijungė kiti teisiniai procesai, persvarstomas tas klausimas Rusijoje mūsų iniciatyva“, – BNS cituoja pareigūną D.Zubą.
Kaip žinoma, jau anksčiau yra įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo A.Geležius yra pripažintas kaltu dėl dviejų žmonių nužudymo ir nuteistas kalėti 14 metų.
15min primena, kad ikiteisminis tyrimas dėl dvigubos žmogžudystės buvo pradėtas dar 1994 metais, vėliau sustabdytas, o 2004 m. – atnaujintas. A.Geležiaus byla teismą pasiekė tik 2007 metais.
Ir Kauno apygardos teismas 2009 m., ir Lietuvos apeliacinis teismas 2010 m. buvo A.Geležių išteisinę.
Tačiau LAT 2011 m. paskelbė nutartį, jog abu teismai neišsamiai išnagrinėjo bylą, todėl ji grąžinta nagrinėti iš naujo.
Buvęs Kalvarijos savivaldybės tarybos narys A.Geležius pripažintas kaltu dar 1994 m. balandį žiauriai nužudęs du žmones, kurie neva buvo apvogę jo brolį.
Be galo painią istoriją imta narplioti maždaug prieš aštuonerius metus, kai į teisiamųjų suolą sėdo A.Geležiaus pusbrolis Algirdas Vasiliauskas.
Pastarasis buvo nuteistas už tai, kad, norėdamas atkeršyti pusbroliui A.Geležiui už 1999 metais neva pasisavintą kontrabandinių cigarečių krovinį, 2004 metais suorganizavo pastarojo nužudymą. Vykdytojui duota pinigų ginklui įsigyti ir sumokėtas avansas. Tačiau nusikaltimas iki galo nebuvo įvykdytas, nes pasamdytas žudikas pasirodė esantis policijos agentas.
Pareigūnai suvaidino A.Geležiaus dingimą – netoli Kalvarijos esančio Jurgežerių ežero pakrantėje pastatė jo automobilį, ant kurio paliko panašių į kraują dėmių, pakrantėje imitavo grumtynių pėdsakus. A.Vasiliauskas dėl šio nusikaltimo buvo nuteistas kalėti pusseptintų metų, tačiau vėliau išteisintas.
Kalėjime atsidūręs A.Vasiliauskas pareigūnams papasakojo, kad jo pusbrolis prieš daugelį metų užsakė nužudyti du vyrus, Kalvarijos miestelio gyventojus Raimondą Akelį ir Zenių Valinčių. Šie žmonės jau kurį laiką buvo dingę be žinios.
Tyrimą pradėję Kriminalinės policijos biuro darbuotojai iš viso apklausė apie 60 liudininkų. Pareigūnams pavyko rasti kelis žmones, kurie liudijo, jog R.Akelis ir Z.Valinčius buvo pagrobti, nuvežti į mišką, žiauriai kankinami, įmesti į iškastą duobę, o vėliau joje nušauti.
Pareigūnams pavyko rasti kelis žmones, kurie liudijo, jog R.Akelis ir Z.Valinčius buvo pagrobti, nuvežti į mišką, žiauriai kankinami, įmesti į iškastą duobę, o vėliau joje nušauti.
Nuo bausmės vykdymo A.Geležius pasislėpė užsienyje, kur dar 2013 metais viltingai laukė žinių iš Aukščiausiojo Teismo, turėjusio teisę pakeisti nuteisto keturių vaikų tėvo likimą.
2013 m. Aukščiausiajame Teisme buvo išnagrinėti kasaciniai skundai dėl 2012 m. lapkričio 27 d. Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžio, kuriuo buvęs Kalvarijos savivaldybės tarybos narys A.Geležius pripažintas kaltu dar 1994 m. balandį žiauriai nužudęs du žmones, kurie neva buvo apvogę jo brolį.
Įsiteisėjusiu nuosprendžiu teisėjų kolegija taip pat iš dalies buvo tenkinusi abiejų nužudytų asmenų motinų civilinius ieškinius – sūnų netekusioms mamoms (viena iš jų jau yra mirusi – aut. past.) iš žudiko priteista po 150 000 litų neturtinei žalai atlyginti.
Besislapstantis A.Geležius Aukščiausiojo Teismo posėdžiuose nedalyvavo, tačiau į sostinę buvo atvykusi nuteistojo sutuoktinė Vilija Geležienė, kuri naujienų portalui 15min yra pasakojusi, kaip ši nuo 1994 m. besitęsianti byla paženklino jų šeimos istoriją.
„Dabar jis padarytas baisiu siaubu. O kas su juo bendrauja, žino, kad iš tikrųjų jis nėra toks. Iš tikrųjų jis pavyzdingas tėvas. Nuo pat mokyklos jis buvo su gerais siekiais ir geromis mintimis. Ir politikoje jis dalyvavo ne dėl to, kad užtušuotų tuos dalykus, susijusius su kaltinimais“, – apie žmogų, su kuriuo tuomet buvo susituokusi jau 19 metų, prieš penkerius metus pasakojo V.Geležienė.