Už grotų panevėžietę prokurorai pasiuntė tik antru bandymu

Prokurorų prašymu dvejiems metams į pataisos namus pateko neteisėtai psichotropinėmis medžiagomis disponavusi dvidešimtmetė panevėžietė A.J., kuriai pirmosios instancijos teismas tebuvo paskyręs laisvės apribojimą.
Areštinė
Areštinė / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Edgaras Baltrimavičius, nesutikdamas su tokiu miesto apylinkės teismo priimtu nuosprendžiu dėl paskirtos  švelnios bausmės psichotropines medžiagas platinusiai nuteistajai, parašė apeliacinį skundą, kuriame apygardos apeliacinės instancijos teismo prašė už padarytą nusikaltimą paskirti A.J. dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, kurią tektų atlikti pataisos namuose.

Apygardos apeliacinės instancijos teismas patenkino prokuroro prašymą.

A.J. buvo nuteista už tai, kad pernai rudenį, turėdama tikslą parduoti ar kitaip kaip platinti, nusipirko psichotropinių medžiagų mišinį, laikė savo bute, supilstė dozėmis, tarėsi su vienu asmeniu kaip būtų galima realizuoti ir nešiojosi savo rankinėje mieste.

Šių metų sausio 9 d. pareigūnų buvo sulaikyta miesto centre, prie Vilniaus ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžos.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus teigia, kad teismas, paskyręs švelniausią bausmę, neatsižvelgė į nuteistosios padaryto nusikaltimo pavojingumą, nes visos nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos, platinimo, naudojimo tvarkos pažeidimais daro didelę žalą visuomenei, ypač nepilnamečiams.

Neatsižvelgta buvo ir į norą pasipelnyti iš nusikalstamos veikos. Pasak ONKT skyriaus vyriausiojo prokuroro, įvertinus veikos pobūdį, kaltinamosios asmenybę, bausmei keliamus tikslus, tokia bausmės paskyrimas prieštarautų teisingumo principui.

Apygardos prokuratūros ONKT skyriaus vyriausiojo prokuroro M. Rimkaus teigimu, bausmė yra teisinga tada, kai ji atitinka padarytos veikos pavojingumą ir kaltininko asmenybę. Pagal Lietuvos Aukščiausiojo teismo formuojamą teismų praktiką švelnesnė bausmė, negu numatyta straipsnio sankcijoje, galėtų būti skiriama tik tada, jeigu kitos bausmės paskyrimas kaltininkui aiškiai prieštarautų teisingumo principui.

Įstatymas tam, kas neteisėtai disponavo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turėdamas tikslą jas platinti, numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai