Prokuratūros pranešime spaudai teigiama, kad pernai V.S., turėdamas tikslą platinti, kartu su nenustatytais bendrininkais įgijo ir laikė paslėpęs vienos nuošalios miesto gatvės angaro priestate labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų – daugiau kaip du kilogramus 211 gramų metamfetamino.
Rugsėjo 24 d. V.S., svaiginamųjų medžiagų miltelius išpilstęs dalimis ir supakavęs į įvairius maišelius, dalį jų automobiliu nugabeno iki Vilniaus rajono ir paslėpė akmenų krūvoje prie kelio į Mazūriškių gyvenvietę. Policijos pareigūnai, aptikę slaptavietę, rado ir platintojo paslėptą neteisėtą psichotropinių medžiagų siuntą.
Kratos metu Panevėžyje buvo rasta paslėpta kita dalis platinimui paruoštos psichotropinės medžiagos, elektroninės svarstyklės ir kiti įkalčiai.
Ikiteisminį tyrimą kontroliavęs, organizavęs ir jam vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius teigia, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys padėjo nustatyti požymius nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu pavojingų žmogaus sveikatai stimuliuojančių medžiagų ir jų platinimą yra numatyta griežta baudžiamoji atsakomybė.
Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, jį kontroliavo ir organizavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.
Įstatymas tam, kas neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo dešimties iki penkiolikos metų.