Lietuvos kriminalinės policijos biuras, demaskavęs netikrų pinigų gamybos vietą bei juos platinančių asmenų tinklą, baigė tirti baudžiamąją bylą, kurioje į kaltinamųjų suolą sės šeši vilniečiai.
Pagrindinis šios bendrininkų grupės įvykdytų nusikalstamų veikų iniciatorius bei vykdytojas – 29 metų amžiaus A.P. kaltinamas įrangos bei specialiųjų medžiagų netikriems Lietuvos valstybės apyvartoje esantiems pinigams gaminti įgijimu, gaminimu ir laikymu. Jis taip pat įtariamas didelio kiekio 100 ir 200 nominalo – ne mažiau kaip 243 kupiūrų ir didelės – 35 660 Lt vertės netikrų pinigų gaminimu, laikymu ir realizavimu.
Išradingi veikėjai įsigudrino netikrais pinigais apmokėti už iš užsieniečių vilkikų vairuotojų įsigyjamą dyzeliną, o pasprukę apie netikrus pinigus vilkiko vairuotojus paprasčiausiai informuodavo telefonu. Tai lėmė, kad didžioji dalis netikrų pinigų nepateko į Lietuvos Respublikos apyvartą. Ir nors klastoti litai nebuvo itin geros kokybės, kitataučiams dažniausiai įtarimo nesukeldavo.
Ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 213 str. 1, 2 d. (dėl didelio netikrų pinigų pagaminimo, laikymo, realizavimo) kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, kuris 2013 m. balandžio 15 d. bylą perdavė Vilniaus apygardos teismui, rašoma Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininko Ramūno Matonio pirmadienį išplatintame pranešime.
Už didelio kiekio ir didelės vertės Lietuvos ar kitos valstybės apyvartoje esančių pinigų pagaminimą, suklastojimą, įgijimą, laikymą arba realizavimą baudžiamasis įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo trejų iki dešimties metų.