Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Užkietėjęs kišenvagis įkliuvo policijai, vos ištraukęs grobį iš 3G autobuso keleivės

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) kriminalistams su įkalčiais įkliuvo gerai žinomas kišenvagis – vyras ne kartą teistas už tokio pobūdžio nusikaltimus. Įtariamasis uždarytas į areštinę.
Su įkalčiais įkliuvęs įtariamasis
Su įkalčiais įkliuvęs įtariamasis / Vilniaus VPK nuotr.

Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, specializuojantys kišenvagysčių išaiškinimu ir užkardymu, išsamiai išanalizavo situaciją sostinėje – pastebima, kad padaugėjo kišenvagysčių viešajame transporte.

Kriminalistai ėmėsi darbo ir rezultato ilgai laukti nereikėjo. Liepos 20 d. apie 11 val. su įkalčiais sulaikytas kišenvagis, ankščiau ne kartą teistas už kišenvagystes. Įtariamasis (gimęs 1981 m.) viešajame transporte, 3G maršruto autobuse, iš moters rankinės ištraukė ir pavogė mobiliojo ryšio telefoną. Tik šį kartą kišenvagis neilgai pasidžiaugė „grobiu“ ‒ kriminalistai iškart jį sulaikė, pas jį rastas ir pavogtas telefonas.

Vilniaus VPK nuotr./Bylos įkalčiai: mobilusis
Vilniaus VPK nuotr./Bylos įkalčiai: mobilusis

Kaip visuomet, kišenvagis atidžiai stebi ir pasirenka potencialų nukentėjusįjį, jį seka ir, pasitaikius progai, slapčia pavagia pastarojo turtą, dažniausiai – piniginę arba mobiliojo ryšio telefoną. Šį kartą įtariamasis net nenutuokė, kad ir pats yra stebimas „nematomų“ policijos pareigūnų, nors buvo labai atsargus ir kontroliavo aplinkinių judėjimą.

VIDEO: Sostinės įkliuvo kriminalistams jau žinomas kišenvagis

Sulaikytas su įkalčiais vyras pristatytas į policijos komisariatą, vėliau uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai įtaria, kad šis vyras padarė ir daugiau nusikaltimų: atsiliepkite.

Sostinės Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai įtaria, kad šis vyras padarė ir daugiau panašaus pobūdžio nusikaltimų, todėl prašo asmenų, nukentėjusių ar turinčių informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, kreiptis į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą tel. (8 5) 271 6053, (8 5) 271 6132 arba paskambinti skubios pagalbos tel. 112.

Policijos pareigūnai dažnai pastebi, jog asmenys viešosiose vietose, turgavietėse, visuomeniniame transporte laiko ir nešioja savo pinigines, mobiliojo ryšio telefonus ar kitus vertingus daiktus atviruose krepšiuose, užpakalinėse kelnių kišenėse ar kitose, vagims lengvai prieinamose vietose.

Toks neatsakingumas provokuoja nusikalsti linkusius asmenis į vagystę ar net plėšimą. Pareigūnai ragina gyventojus atidžiau saugoti savo daiktus masinių susibūrimų vietose, visuomeniniame transporte. Ypač budriems reikėtų būti visuomeniniame transporte, kai autobusu ar troleibusu važiuoja daug keleivių, t. y. ryte, per pietus ir vakare, nes kišenvagiams spūstys – palankiausios sąlygos įgyvendinti savo kėslus.

Jei per spūstį suspaudžiama kuri nors jūsų kūno dalis, būkite budrūs, nes neretai kišenvagiai, dirbdami grupėmis, dirbtinai sukelia grūstį. Be to, nereikėtų vertingų daiktų (piniginių, grotuvų, mobiliojo ryšio telefonų ir pan.) laikyti kuprinėse ar rankinėse už nugaros, nes jas prapjovus ar atsegus, daiktus lengva pasiekti. Taip pat patariama pinigines su dokumentais ir pinigais laikyti striukių vidinėse kišenėse ar sunkiau pasiekiamose krepšio vietose, rankines laikyti ir nešioti priekyje.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?