2017-ųjų spalio mėnesio pabaigoje nukentėjusysis Ž.M. užsuko pas savo kaimyną pavakaroti. Suvartojus nemažą kiekį alkoholio, Ž.M. užmigo. Tuo pasinaudojo kaltinamasis N.L.
Jis ištraukė miegančio vyro drabužiuose buvusią piniginę, kurioje buvo banko kortelė, o ant jos – priklijuotas lapelis su nurodytu PIN kodu.
Per aštuonias valandas, kurias, kaip įtariama, kaltinamasis neteisėtai disponavo mokėjimo kortele, buvo atliktos trys pinigų išgryninimo operacijos. Viso pasisavinta 400 eurų.
Nukentėjusiajam pabudus kaimyno bute, šis jau buvo grįžęs ir pats atidavė kortelę bei patikino, kad su ja tikrai nieko nedarė. Ž.M. suabejojo kaimyno žodžiais bei patikrinęs sąskaitos likutį pamatė, kad joje trūksta pinigų.
Kaltinamasis pripažino padaręs nusikalstamas veikas bei dalį padarytos turtinės žalos kaimynui jau atlygino.
Šį tyrimą atliko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai.
Už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis bei neteisėtą mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
Baudžiamajame kodekse už sukčiavimą nurodytos galimos bausmės – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Už neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Ši byla perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmams.