Tąkart atlikus kratas buvo rasta beveik milijonas eurų grynųjų pinigų, įvairūs tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos ir kiti dokumentai, kompiuterinės laikmenos bei kiti daiktai.
15min Generalinė prokuratūra pranešė, kad šiuo metu vis dar renkami ir analizuojami visi tyrimui reikšmingos informacijos turintys dokumentai, apžiūrimi tąkart kratų metu paimti daiktai, aiškinamos visos aplinkybės, atliekami kiti tokiais atvejais įprasti procesiniai veiksmai.
Dėl vis dar vykstančio tyrimo prokuratūra daugiau informacijos atskleisti negalėjo.
„Galime patvirtinti, kad tyrimas šiuo metu atliekamas dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo, padėjimo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą pateikimo ir piktnaudžiavimo“, – 15min sakė Generalinės prokuratūros atstovė.
Prokuratūra taip pat informavo, kad šiuo metu byloje įtarimai pareikšti ne mažiau nei 13-ai asmenų. Įtariamųjų skaičius gali kisti.
Tuo metu iš visų devynių įtariamųjų ilgesniam laikui (dešimčiai dienų) buvo suimtas finansų direktorius Algirdas Šakinis, mat, bylos duomenimis, eidamas vadovaujamas pareigas ir savo pavaldume turėdamas įtakingus asmenis, jis galėjo daryti didžiausią įtaką, taip pat paslėpti dokumentus, kurių tądien pareigūnai nebuvo išėmę. Pas A.Šakinį per kratas buvo rasta apie 300 tūkst. eurų. Pastarasis savo kaltę neigė.
Pats „Vaisingumo klinikos“ direktorius, velionio prezidento Algirdo Brazausko žentas Algirdas Usonis kaltę pripažino, jam buvo skirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti. A.Usoniui įtarimai buvo pareikšti dėl apgaulingo apskaitos organizavimo ir neteisingo duomenų įrašymo bei pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Kilo įtarimų, kad gydymo įstaigoje buvo slepiamos pajamos, neapskaityta suma, preliminariais duomenimis, gali siekti apie milijoną eurų.
Pacientų pinigus pasisavindavo įmonės savininkai
Praėjusių metų vasarį kilo įtarimų, kad gydymo įstaigoje buvo slepiamos pajamos, neapskaityta suma, preliminariais duomenimis, gali siekti apie milijoną eurų – informavo Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė. Taip pat „Vaisingumo klinikos“ valdžia ir darbuotojai buvo įtariami kita veikla, susijusia su apgaulinga apskaita ir piktnaudžiavimu.
Duomenys apie įmonėje galimai vykdomą apgaulingą apskaitą pirmiausiai pasiekė policijos pareigūnus. Informuota, kad iš pacientų gauti pinigai nebuvo įtraukti į apskaitą. Pirminiais duomenimis, tuos pinigus pasisavindavo įmonės savininkai. Klaipėdos VPK viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius tuomet teigė, kad sulaikyti įmonės vadovai ir darbuotojai, kurie buvo susiję su apskaita.
Policija taip pat teigė, kad neteisingi duomenys apie pajamas, pelną bei turtą buvo įrašyti pateikiant deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Ikiteisminio tyrimo pabaigoje turi būti nustatyta valstybei padaryta žala. Už šias veikas teisės aktai numato laisvės atėmimą iki 8 metų.
„Registrų centro“ duomenimis, „Vaisingumo klinikos“ akcininkai yra Algė Ivaškevičė, Virginijus Diržauskas, Algirdas Usonis ir Dovas Feldbergas.
Ši klinika savo puslapyje skelbia esanti didžiausia nevaisingumo problemas sprendžianti gydymo įstaiga Lietuvoje, kurioje atliekama daugiausia pagalbinio apvaisinimo procedūrų šalyje. Nuo 2000-ųjų veikianti klinika turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jai vadovauja A.Usonis.
Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyrius, jį atlieka Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai drauge su Kriminalinės policijos biuro, Kauno apskrities policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais.