Vasarinė Šiaulių policijos paskaita studentams – kaip saugiai išsinuomoti būstą

Šiaulių apskrities policija pataria, kaip neužkibti ant sukčių kabliuko ieškant būsto nuomai.
Studentų krikštynos
Asociatyvinė iliustracija: studentų krikštynos. Skubėdami išsinuomoti būstą jaunuoliai kartais tenka aferistų aukomis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rugpjūtį ypač suaktyvėja gyvenamojo būsto nuomos rinka. Studijuoti į Šiaulius atvykstantys jaunuoliai ima ieškoti vietos, kur įsikurti ir pasineria į skelbimus internetiniuose portaluose arba laikraščiuose. Bendrabučiuose vietų skaičius studentams yra ribotas, o ir ne visi juose nori gyventi, kaip alternatyvą jaunuoliai renkasi išsinuomoti butą, kambarį ar dalį namo.

Buto ieškantys žmonės skubėdami kartais patenka ant sukčių kabliuko. Pastarųjų veiklos modelis paprastas ir daugeliui žinomas, bet skubėjimas ir noras neprarasti „gero pasiūlymo“ lemia, kad žmonės lieka apgauti.

Paprastai sukčiai patalpina skelbimus apie neva išnuomojamą būstą. Dažniausiai tai būna pasiūlymas už mažesnę nei rinkos kainą, o namas – patogioje vietoje. Tokie skelbimai į interneto svetaines įkeliami vakarais.

Kadangi metas vėlyvas, apžiūrėti butą nėra kada, o jei dar buto ieškantis asmuo iš kito miesto, greitai atvykti jis neturi galimybės. Būsimasis nuomininkas su tariamu buto savininku bendrauja telefonu ir išgirsta, kad susidomėjusių netrūksta, todėl jis patalpas išnuomos tam, kuris perves avansą internetu. Nenorėdamas praleisti progos, nuomininkas sutinka ir perveda pinigus. Dažniausiai suma būna iki 100 eurų. Nuomotojas duoda ne savo, o giminaičio ar draugo sąskaitą, sugalvodamas istoriją, kad kol kas su jo sąskaita banke yra nesklandumų. Kitą dieną nuomotojo telefonas jau būna išjungtas arba jis vengia susitikti, nurodydamas, jog netikėtai teko išvykti. Vėliau susisiekti išvis nebepavyksta.

Rekomenduojama, prieš pervedant pinigus būtinai apžiūrėti ne tik būstą, bet ir įsitikinti, kad bendraujate su patalpų savininku, nes pasitaiko atvejų, kai patys išsinuomoję butus, nuomininkai juos „pernuomoja“ kitiems. Tokie asmenys paima avansus net iš kelių asmenų, o po to dingsta, pasakojama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Jeigu tinkamą būstą suradote ir jokių įtarimų neturite, su buto savininku aptarkite visas sąlygas ir pasirašykite sutartį (po vieną egzempliorių abiems šalims). Tokių pačių atsargumo priemonių turėtų imtis ir savininkai. Jei nuomininkai vengia sudaryti sutartis žadėdami tai padaryti vėliau, nereikėtų leisti jiems įsikelti į butą.

Siekdami apie tai informuoti studentus, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai vyko į Šiaulių universitetą ir bendravo su būsimais pirmakursiais, universiteto skelbimų lentose pakabino informacinius pranešimus, raginančius studentus būti budriems tiek naudojantis internetu, tiek saugant savo asmeninius daiktus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų