Vėl gauti laiškai apie sprogmenis: tikrinta prokuratūra, ugdymo įstaigos, oro uostas

Neišaiškintas internetinis teroristas siautėja jau savaitę - prokuratūros, ugdymo įstaigos, oro uostai ir pan. gauna laiškus, neva pastatuose padėti sprogmenys. Pareigūnai nepailsdami važinėja po visas įstaigas, tačiau bent kol kas realios grėsmės nepastebi. Vilniaus apskrities VPK atstovė Loreta Kairienė teigė, kad penktadienio rytą išvis buvo gauti 7 pranešimai apie galimus sprogmenis.
Policija
Asociatyvi nuotr. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vilniaus apskrities VPK penktadienį gavo pranešimą, kad 7.38 val. gautas pirmas pranešimas iš Generalinės prokuratūros. Įstaiga gavo elektroninį laišką, jog pastate yra sprogmuo.

Laišką gavo dokumentų valdymo vedėja. Pranešime buvo teigiama, kad visuose prokuratūros pastatuose yra padėtos bombos.

Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, juos pasitikęs apsaugos darbuotojas paaiškino, jog valandos bėgyje pastate svetimų žmonių nebuvo, mat priėmimo skyrius dar nedirba.

Apėjus aplink pastatą pareigūnai pastebėjo kavinės tarnybines patalpas. Tačiau darbuotojai buvo tik įspėti, jog šias reikia rakinti.

Pačiame pastate ar aplink jį nebuvo rasta jokių įtartinų daiktų, sprogmenų taip pat nebuvo rasta.

Vėliau buvo gautas pranešimas, jog elektroninį laišką su grasinimu susprogdinti gavo Vilniaus oro uostas. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai tikrino atvykimo ir išvykimo sales ir kitus pastatus. Buvo paprašyta atkreipti dėmesį į įtartinus daiktus.

Galiausiai įtarimų niekas nesukėlė, čia sprogmenų taip pat nebuvo rasta.

Vėliau policija pradėjo gauti pranešimus iš keleto mokyklų bei vieno darželio. Visos ugdymo įstaigos gavo vienodus laiškus.

Pareigūnai nuvykę ir ten tikrino patalpas, tačiau nieko įtartino nerado.

Nei vienoje įstaigoje nebuvo įvestas planas "Skydas", taip pat nebuvo evakuojami žmonės.

Jau savaitę įstaigas terorizuojantis asmuo (ar asmenų grupė) vis dar nėra nustatytas, tačiau reikalavimas išlieka tas pats - vėl pradėti išdavinėti rusams vizas.

Dėl įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei ar valstybinės reikšmės objektui, kuris atitinka Civilinės saugos įstatyme nustatytus požymius, gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos pagalbos tarnybos, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų