„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Verslininkas nuteistas dėl siaurojo geležinkelio bėgių vagystės

Teismas patenkino Panevėžio apylinkės prokuratūros apeliacinį skundą ir 39 metų kėdainietį Vitalijų Jaką pripažino kaltu dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčios vertybės – Siaurojo geležinkelio komplekso – bėgių vagystės bei jų sugadinimo. Dėl sugadintų ir pavogtų siaurojo geležinkelio bėgių nuteistajam teks atlyginti beveik 65 tūkst. eurų siekiančią žalą valstybei ir sumokėti 20 tūkst. eurų baudą.
Kulinarinė kelionė Aukštaitijos siauruoju geležinkeliu
Asociatyvi iliustracija / Karolinos Stažytės nuotr.

Po prokuratūros skundo verslininkas nuteistas dėl Siaurojo geležinkelio komplekso bėgių vagystės, antradienio popietę skelbia Lietuvos Respublikos prokuratūra.

2022 metų gegužės mėnesį buvo pastebėta, kad Pasvalio rajone, miške netoli Joniškėlio, suniokota nacionalinės reikšmės nekilnojamosios kultūros vertybės – Siaurojo geležinkelio komplekso – atkarpa. Buvo išardyti ir pavogti 72 metrai bėgių, dar 210 metrų bėgių – išardyti, supjaustyti gabalais, bet palikti neišgabenti. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos pateikė duomenis, kad šiai vertybei padaryta daugiau nei 62 tūkst. eurų turtinė žala.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčios vertybės vagystės bei šios vertybės sugadinimo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Jūratė Mociškienė.

Buvo nustatyti du Kėdainių gyventojai, kurie kelias dienas pjaustė siauruko bėgius.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyti du Kėdainių gyventojai, kurie kelias dienas pjaustė siauruko bėgius. Vyrai paaiškino, kad juos šiam darbui pasamdė Vitalijus Jakas, tvirtinęs, kad turi leidimus ardyti bėgius. Dalį išardytų ir supjaustytų bėgių minėti darbininkai sukrovė į jo mikroautobusą ir kartu nuvežė į metalo supirktuvę Kėdainiuose.

Jų teigimu, V.Jakas už metalą gavo apie 2 tūkst. eurų, jiems už darbą sumokėjo po 100 eurų. Tik vėliau užsakovas vyrams pasakė, kad daugiau bėgių nebeardys ir nebeveš, nes iš tiesų leidimo šiems darbams neturi, o šis objektas – kultūros paveldas. Verslininkas nei ikiteisminio tyrimo metu, nei byla nagrinėjant teisme savo kaltės nepripažino.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai šių metų liepos 16 d. V.Jaką buvo išteisinę, nes, teismo manymu, neįrodyta, kad kaltinamasis dalyvavo padarant šias nusikalstamas veikas. Šį nuosprendį prokurorė J.Mociškienė apeliacine tvarka apskundė Panevėžio apygardos teismui.

Byla gali pasiekti ir LAT

Išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka, lapkričio 11 dieną Panevėžio apygardos teismas pripažino V.Jaką kaltu dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčios vertybės vagystės bei jos sugadinimo.

Subendrinus su anksčiau kitoje byloje skirta bausme, kėdainiečiui skirta galutinė 21 tūkst. eurų bauda. Jam taip pat priteista atlyginti Kultūros paveldo departamento bei bankrutuojančios viešosios įstaigos „Siaurojo geležinkelio klubas“ ieškinius, iš viso 64 tūkst. 317 eurų.

Apeliacinės instancijos teismo nuosprendis įsiteisėja nuo jo paskelbimo dienos ir per tris mėnesius gali būti kasacine tvarka skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs