Pirmą kartą verslininkas buvo pagrobtas prieš pusantrų metų. Tąsyk pagrobtasis buvo paleistas, manoma, išsigandus viešumo. Šiemet jis vėl buvo pagrobtas. Bet šįkart verslininkui pavyko išsigelbėti pačiam.
Pareigūnai labai nenoriai kalba apie šį tyrimą, tačiau jie pripažino, kad byla pajudėjo, kai kažkoks vyras vasarį į spaudos kioską atnešė pistoletą.
Kaip LŽ pasakojo priešais Šančių (Kauno mikrorajonas) bažnyčią esančio spaudos kiosko darbuotoja, to vakaro ji nepamirš. Buvo jau tamsu, kai per pravirą kiosko langelį staiga įlindo ranka, apmauta odine pirštine. „Kviesk policiją! Radau..." – pasigirdo jauno vyro balsas. Jo paties nesimatė.
Nepažįstamasis ant prekystalio paliko pistoletą. "Kai atsitokėjau, puoliau laukan, – pasakojo kioskininkė. – Tačiau gatvė buvo tuščia."
Policija ginklo savininką nustatė greitai. Paaiškėjo, kad pareigūnai su juo bendravo prieš 5 dienas. Tada jis įgriuvo į kaimynystėje esantį Panemunės policijos komisariatą ištiktas streso.
Spąstai degalinėje
Įpuolęs į budėtojų dalį, ginklo savininkas teigė, kad jam ką tik pavyko pabėgti nuo pagrobėjų.
Atviliota į spąstus auka buvo nuginkluota, atimti automobilio rakteliai bei mobilusis telefonas. Verslininkas buvo įgrūstas į automobilį ir išvežtas. Tačiau pakeliui mašina užklimpo.
Vyriškis pasakojo buvęs įviliotas į spąstus. Vienas pažįstamas apie 10 val. jį pakvietęs pokalbio į Kauno pakraštyje esančią degalinę. Susitikimo vieta buvo nuošali. Netoliese esančią gydymo įstaigą užstojo krūmai. Degalinės kavinė dar neveikė. Aikštelė, kurioje įvyko susitikimas, didelė – degalinės vaizdo kameros jos visos neapima.
Kaip vėliau paaiškėjo, susitikimo vietą buvo parinkę Kauno organizuoto nusikalstamumo pasaulio atstovai. Pagrobti verslininką buvo nutarta, kai jis atsisakė sumokėti penkiaženklę sumą.
Atviliota į spąstus auka buvo nuginkluota, atimti automobilio rakteliai bei mobilusis telefonas. Verslininkas buvo įgrūstas į automobilį ir išvežtas. Tačiau pakeliui mašina užklimpo.
Išlipę pagrobėjai laisvino automobilį, o viduje paliktas verslininkas persiropštė prie vairo. Variklis nebuvo išjungtas ir pagrobtajam pavyko nuvažiuoti. Jis nulėkė tiesiai į policiją.
Pasala laiptinėje
Po šio laimingo pabėgimo iš mirties taško pajudėjo dar viena iki tol strigusi Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos tiriama byla. Ji buvo iškelta po kur kas liūdniau pasibaigusio to paties verslininko pagrobimo, įvykdyto prieš pusantrų metų.
Tada jis pateko į spąstus vieno Panemunės (Kauno mikrorajonas) daugiabučio laiptinėje, po ilgesnės pertraukos grįžęs nakvoti į savo butą Kaune. Toje pačioje laiptinėje, tik pirmame aukšte, gyveno ir jo motina.
Vyriškis jau kuris laikas gyveno pakaunėje, tačiau tą vakarą užsibuvo mieste. Pagrobėjai, matyt, apie tai žinojo.
Nusikaltimo liudytoja tapo tuo metu pas motiną viešėjusi iš užsienio atvykusi verslininko sesuo. Apie 23 val. ji išgirdo smūgį į lauko duris – laiptinėje vyko grumtynės. Prišokusi prie lango moteris pamatė prie laiptinės stovintį krovininį autobusiuką. Keli vyrai į jį tempė brolį.
Pabūgo viešumo?
Seseriai ėmus šaukti, pagrobėjai nesumišo. „Kriminalinė policija", – pareiškė jie ir išsivežė pagrobtąjį.
Sutrikę artimieji tik po pusės paros ėmė teirautis apie jį policijoje. Tada ir paaiškėjo, kad verslininkas pagrobtas. Jis atsirado tik po 2 parų. Tada, kai apie jo dingimą pranešė visi televizijos kanalai.
Pagrobtasis papasakojo, kad buvo laikomas rūsyje, mušamas. Nusikaltėliai ketino iš jo artimųjų pareikalauti išpirkos. Bet pasipylus pranešimams per televiziją jis vėlų vakarą buvo atvežtas į mišką prie senojo Marijampolės kelio ir išmestas. Vyras buvo surištas, akys užklijuotos, metaliniu strypu pagrobėjai sulaužė jam koją.
Verslininkui pavyko išsilaisvinti ir prieš vidurnaktį šliaužte pasiekti už 2 kilometrų esančią degalinę. Įleistas vidun, vyriškis įsispraudė į kampą ir ėmė maldauti kuo skubiau užrakinti duris. Paaiškėjus, kad niekas jo neatsivijo, apsiramino ir ėmė prašyti kuo greičiau susisiekti su jo artimaisiais.
Dar ne pabaiga
Abiejų pagrobimų bylos buvo sujungtos. Manoma, kad atnešdami aukos pistoletą į pirmą pasitaikiusį kioską pagrobėjai norėjo atsikratyti įkalčio. Už ginklo pagrobimą, panaudojant fizinį smurtą, gresia laisvės atėmimas nuo 6 iki 10 metų. Už turto prievartavimą, panaudojant fizinį smurtą bei atimant laisvę, – tik iki 8 metų.
Kol kas vienintelis suimtasis šioje byloje – jau teistas. Jis buvo paleistas į laisvę lygtinai anksčiau laiko vos prieš 2 mėnesius iki antrojo pagrobimo. Pirmojo pagrobimo metu jis dar buvo už grotų.