„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniaus apskrities policija: problemiškiausi grybautojai – senoliai be mobiliųjų

Pagalbos prašymų dėl miškuose pasiklydusių žmonių nuolat sulaukiantys pareigūnai dalijasi patarimais, kad grybavimas netaptų sunkiu išbandymu.
Grybas rastas Lazdijų rajono miške.
Asociatyvinė iliustracija: grybas rastas Lazdijų rajono miške. / 15min.lt skaitytojos Jurgitos nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vis dažniau sulaukia pranešimų apie į mišką išėjusius ir paklydusius grybautojus ar uogautojus. Būtent šie miško paklydėliai – ypač senyvo amžiaus ar prastos orientacijos – daug rūpesčių kelia ne tik jų artimiesiems, bet ir policijos pareigūnams. Jų paieškai gana dažnai pasitelkiamas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis.

Rugpjūčio 31 d. į pareigūnus kreipėsi į mišką grybauti išėjusio senolio dukra. 86-erių vyras, turintis problemų su atmintimi, pasiklydo miške Grybiškių k., Poškonių sen., Šalčininkų r. Artimieji patys bandė ieškoti senolio, tačiau jų paieškos buvo bevaisės. Į paklydusio vyro paieškas įsitraukė pareigūnai, kinologas su šunimi, o vėliau ir – Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis. Apie 23 val. 15 min. pasieniečiai pranešė, kad senolis begrybaudamas nuklydo į Baltarusijos Respublikos teritoriją, ir tik paryčiais buvo perduotas artimiesiems.

Rugsėjo 2 d. apie 18 val. į Rūdninkų mišką, Jašiūnų sen., Šalčininkų r., išėjo G.U. (gimęs 1990 m.). Artimieji jo ieškojo patys, bandė susiekti mobiliojo ryšio telefonu, tačiau jų pastangos nedavė rezultatų – mobiliojo ryšio telefonas buvo ne ryšio zonoje. Sekančią dieną dvidešimt ketverių vyro artimieji kreipėsi į policijos pareigūnus, paklydėlio ieškojo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis. Jauno vyro surasti nepavyko.   

Kad grybavimas ar uogavimas netaptų sunkiu išbandymu visiems, pareigūnai pataria būti apdairiems ir budriems: grybauti tik žinomame miške, ne vienam, stengiantis nenutolti vienam nuo kito. Didelis pagalbininkas miške – įkrautas mobiliojo ryšio telefonas, kuriuo būtų galima susisiekti su artimaisiais ar paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, giedrą dieną geras orientyras – saulė, visada judanti iš rytų į vakarus.

Šeimos nariams vertėtų pasikalbėti su senyvo amžiaus artimaisiais, ar tikrai saugu eiti vieniems į mišką, juk jie dažniausiai nesinaudoja mobiliojo ryšio telefonais, todėl, praradus orientaciją, pagalbą prisikviesti yra sunku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs