Gruodžio 20 d. Vilniaus Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai perdavė surinktą medžiagą Vilniaus apygardos prokuratūrai. Čia prokuroras surašys kaltinamąjį aktą dėl pasikėsinimo sunaikinti turtą visuotinai pavojingu būdu.
Nedaug trūko, kad kovo 7-oji būtų prisiminta kaip didžiulės tragedijos diena.
„Prabudau ir pajutau stiprų kvapą, atidariau duris. Grindys sulietos benzinu, pridėta skudurų, žmonėms pripilta prie durų, ant durų, visur, kur tik įmanoma. Kur lifto aikštelė, ten visur benzinas, pridėta skudurų, kad nebūtų, kur atsitraukti.
Girdėjau, kaip kažkas bandė lyg ir žiebtuvėliu uždegti. Pradėjau bėgti basas per visą benziną, bet mane išgirdo ir pradėjo laiptais bėgti į apačią“, – kitą dieną po įvykio 15min pasakojo bandymą padegti daugiabutį sustabdęs Danielius.
Kaip praneša Vilniaus apskrities policija, atvykę pareigūnai nustatė, kad erdvė prie lifto ir avarinio išėjimo buvo itin kruopščiai apipilta benzinu, prie žmonių butų durų pridėta išmirkytų benzine skudurų. Pranešėjas girdėjo skubiai iš įvykio vietos pasišalinusio asmens žingsnius, tačiau jo paties neišvydo. Įvykio vietoje įtartinų asmenų neaptiko ir pareigūnai.
Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – 22 str. 1 d. ir 187 str. 2 d. (dėl pasikėsinimo visuotinai pavojingu būdu sunaikinti svetimą turtą). Vėliau ikiteisminį tyrimą perėmė kriminalinė policija.
Apklausti liudytojai policijai tvirtino: jei padegėjo kėslai būtų sėkmingai įgyvendinti, niekas iš dvyliktojo aukšto gyventojų neturėjo jokių galimybių išsigelbėti. Tiesa, jie tikėjo, kad pareigūnų dėmesys šiam įvykiui atgrasys nusikaltėlius nuo tolesnių išpuolių.
Nustatyta, kad anksčiau būtent šiame, dvyliktame aukšte gyveno keletas menkos socialinės atsakomybės, vadinamųjų „problemiškų“ asmenų, galėjusių pratrūkti pykčiu aplinkiniams.
Name gyvenančios moterys sakė manančios, jog šis įvykis gali būti susijęs su kiek anksčiau įvykusiu konfliktu tarp gyvenančių dvyliktame aukšte ir kituose namo aukštuose.
Apklausus daugybę liudytojų, buvo sulaikyti keli asmenys, kuriems pranešta apie įtarimus dėl pasikėsinimo sunaikinti turtą visuotinai pavojingu būdu.
Pareigūnai patikrino keliolika galimo padegimo versijų, atliko labai daug ikiteisminio tyrimo veiksmų, buvo paskirtos užduotys specialistams ir ištirti visi nusikaltimo vietoje aptikti pėdsakai.
Po ilgo ir įtempto darbo pavyko nustatyti padegimu įtariamą T.L., gimusį 1999 m., dėl nuolatinio girtavimo nesuvokusį, kad jo asmeninės ambicijos ir pykčiai, galėjo sukelti baisių pasekmių.
Tik visiškai išsiblaivęs ir po to, kai jam buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, T.L. suprato, kokias žiaurias ir nepataisomas pasekmes galėjo sukelti jo neapgalvoti veiksmai ir dėl to labai gailėjosi.