Vilniaus gelbėtojai prabilo per „Facebook“: profesionalumas įgyjamas ne komforto zonoje

Ugniagesiai gelbėtojai žino: profesionalumas įgyjamas ne komforto zonoje, o sudėtingų situacijų metu. Kartais tokias sąlygas tenka imituoti tyčia: rengiamos tikroviškos pratybos.
Vilniuje, buvusios įmonės „Audėjas“ teritorijoje, vyko kontrolinės taktinės ugniagesių gelbėtojų pratybos.
Vilniuje, buvusios įmonės „Audėjas“ teritorijoje, vyko kontrolinės taktinės ugniagesių gelbėtojų ir kitų tarnybų pratybos. / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (VPGT) savojoje „Facebook“ paskyroje pasidalijo įspūdžiais, kaip Vilniuje vykusiose pratybose pareigūnai sėmėsi įgūdžių, kurie būtini gelbstint žmonių gyvybes griuvėsiuose.

Šiose pratybose buvo tikrinama Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų parengtis: kaip jie pasirengę atlikti gelbėjimo ir paieškos darbus statinių griūties atvejais, gesinti gaisrus ir gelbėti žmones iš dalinai sugriuvusio pastato, organizuoti gelbėjimo darbų koordinavimo štabą, pasakoja VPGT socialiniame tinkle.

Taip pat ir užtikrinti, kaip gebama tokių įvykių metu bendradarbiauti su Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos nariais, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Greitosios medicinos pagalbos tarnybos darbuotojais, Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologais ir Vilniaus apskrities policijos komisariato pareigūnais.

Šios pratybos parodė, kad rengiantis kitoms – reikėtų tobulinti pratybų planavimo veiksmus, – pradinėse pratybų planavimo stadijose įtraukiant savanoriškąsias organizacijas ir kitas specialiąsias tarnybas, kad būtų dar geriau panaudoti šių organizacijų ir tarnybų pajėgumai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?